Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Girişimciler, Global Girişimcilik Haftası 2015 Etkinlikleri Bugün Başlıyor!

Dünya genelinde 142 ülkede kutlanan yerel, ulusal ve küresel etkinliklerle gençleri yenilikçilik potansiyellerini keşfetmeye ve girişimciliği kariyer seçeneği olarak değerlendirmeye teşvik eden Global Girişimcilik Haftası bu sene Türkiye’de 16-22 Kasım 2015 tarihleri arasında düzenlenecek.

Yeni Ufuklar – UNDP Türkiye’nin de program ortağı olduğu Uluslararası Girişimcilik Merkezi (UGM)  ve Endeavor Türkiye eş-koordinatörlüğünde Türkiye’nin 50 ilinde kutlanacak Global Girişimcilik Haftası (GGH), ay boyunca girişimcilik odağında yapılacak etkinlikler ile gençlere girişimciliğin alternatif bir kariyer seçeneği olduğunu hatırlatacak.

Küresel ölçekte başarılarını kanıtlamış girişimciler, Türkiye’nin önde gelen iş adamları, fikir önderleri, profesyonel yöneticiler ve uzmanlar gönüllü olarak gençlerle buluşuyor. 15- 30 yaş arasındaki gençlerde girişimcilik bilincini oluşturup potansiyellerini ortaya çıkarmak için bilgi ve birikimlerini paylaşıyor.

Bu hafta içerisinde çeşitli yarışmalar, toplantılar ve konferanslar ile gençlere girişimcilik bilinci aşılanıyor. Kariyer seçeneği olarak girişimciliği değerlendiren gençler, dünya çapında kendilerini kanıtlamış girişimcilerin, ülkelerinin önde gelen iş adamlarının ve profesyonel yöneticilerin bilgi ve tecrübelerinden yararlanma fırsatı buluyorlar.

Girişimcilik dünyasına atılan veya atılmak isteyen gençler, GGH sayesinde bir araya geliyorlar. Gençler hafta boyunca katıldıkları etkinliklerde girişimcilik üzerine fikirlerini paylaşıp diğer girişimcilerin de deneyimlerinden yararlanarak kendilerini geliştiriyorlar.

Bu sene Türkiye’de altıncı defa kutlanacak olan Global Girişimcilik Haftası, 16 – 22 Kasım 2015 tarihlerinde düzenlenecek. Türkiye içinde oturumlar, paneller, konferanslar, çalışma atölyeleri, fikir yarışmaları, web buluşmaları, vaka çalışmaları ve eğitim programlarının da yer aldığı 250 paydaş 300’e yakın etkinlik düzenleyecek.

16 – 22 Kasım 2015 tarihleri arasında Global Girişimcilik Haftası çerçevesinde düzenlenecek tüm etkinliklere Etkinlik Takvimi'nden ulaşabilir, kendi etkinliğinizi bu takvime kaydetmek için burdaki kayıt formunu doldurabilirsiniz.

www.globalgirisimcilikhaftasi.com web adresini ziyaret ederek Global Girişimcilik Haftası hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Haberimizi 15- 30 yaş aralığındaki girişimci okurlarımız başta olmak üzere tüm girişim ve girişimci adayı okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 3.923 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Genç Girişimciler, Etkinlikler, Tanıtım Haberi
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız