Geleceğin Sağlık Teknolojileri Medexcon 2015'te Ankara'da buluşuyor!

Medexcon 2015 Medikal Ürünler ve Sağlık Hizmetleri Kongre ve Fuarı 2-4 Aralık 2015 tarihleri arasında ilk kez olarak Ankara ATO Kongre ve Fuar Merkezi’nde TG EXPO Uluslararası Fuarcılık A.Ş. organizasyonuyla gerçekleşecek. Detaylar Haberimizde

Medexcon 2015 Medikal Ürünler ve Sağlık Hizmetleri Kongre ve Fuarı 2-4 Aralık 2015 tarihleri arasında ilk kez olarak Ankara ATO Kongre ve Fuar Merkezi’nde TG EXPO Uluslararası Fuarcılık A.Ş. organizasyonuyla gerçekleşecek. Fuarın, tedarikçiler ve uluslararası distribütörleri de kapsayan çok geniş bir katılımı sağlayarak geleceğin sağlık teknolojileriyle ilgili profesyonelleri bir araya getirmesi bekleniyor.

2014 yılı TÜRSAB verilerine göre ülkemizi medikal amaçlarla ziyaret eden turistlerden elde edilen gelir hasta başına 9 bin dolar iken, özel sektörde bu rakam 12 bin dolara yükseliyor. Raporda belirtildiğine göre; 2013’te Türkiye’ye sağlık turizmi için gelenlerin sayısı 300.000, 2014 yılı için ise hedef 400.000 kişi. Ancak bu rakama saç ekimi, plastik cerrahi gibi sağlık merkezlerine kendi inisiyatifleriyle gelen kişiler de eklendiğinde rakam 2013 yılında bile 480.000’e ulaşıyor. Rapora göre medikal turistlerin en çok yöneldikleri branş göz hastalıkları, aynı branş için en çok ziyaret edilen iller ise sırasıyla İstanbul, Antalya ve Ankara. Medikal turizmin önemli kentlerinden olan Ankara, sağlık turizmi ve tıbbi ekipman tedarikçilerini Medexcon 2015’te bir araya getirecek.

Fuara Kimler Katılıyor?

Medexcon 2015, Akıllı Sağlık Sistemleri, Akıllı Hastaneler, Hastane ve Ameliyathane Ekipmanları, Teşhis ve Görüntüleme, Fizyoterapi ve Ortopedik Ürünler, Dezenfektan ve Sağlık Malzemeleri gibi sağlık sektörünün geleceğini belirleyen alanlarda ürün ve hizmet sunan katılımcı firmalara ev sahipliği yapıyor. Nurel Grup, Medonica Grup ve Mixta Grup gibi sektörün önde gelen firmaları Medexcon 2015 katılımcıları arasında.

Hastane Yatış Süresi Azalacak

IBM Çözümler Zirvesi 2013 raporuna göre uzaktan hastalık yönetimi teknolojisi sayesinde, hastaların hastane ve doktora bağımlı olmadan yaşamaları mümkün. Geleceğin sağlık dünyasında bireyler daha fazla kendi sağlığından sorumlu hale geliyor. Akıllı telefonlarda bulunan sağlık uygulamaları, taşınabilir ve giyilebilir tıbbi cihazlar, sağlık danışmanı aynalar, akıllı kapsüller ve bilgiye anında erişim imkânı sağlayan teknolojiler raporda geleceğin tıbbi uygulamaları olarak sunuluyor. Raporun verdiği bilgilere göre, hastane yatış süresinde %22 azalma, riskli ölüm oranında %7 azalma ve ortalama teşhis zamanında %40 iyileşme bekleniyor. En son ve en yeni teknolojiler, akıllı hastaneler, akıllı ilaçlar ve sağlık sektöründe kullanılan bilişim sistemleri konularında katılımcı profiline sahip olan Medexcon 2015’in, ziyaretçilerine geleceğin sağlık sistemlerini inceleme imkânı sunması bekleniyor.

Medexcon 2015, Katılımcıları Bilgilendiriyor

Sağlık Endüstrisi’nde Yapısal Dönüşüm, Sağlık Turizminin Geliştirilmesi, Sağlıklı Yaşam ve Hareketlilik Programları gibi Türkiye’nin 10. Kalkınma Planı’nda öncelikli dönüşüm programları listesinde de yer alan gündemdeki en önemli konuların işleneceği konferanslarıyla Medexcon 2015,  sektörel bilgiye ulaşma ve sağlık endüstrisi deneyimlerini paylaşmada önemli bir buluşma noktası oluşturacak. Sağlık sektörü karar vericileri ve çalışanları, akademisyenler, kamu yetkilileri, hükümet görevlileri, satın almacılar, distribütörler  ve ilgili sektör profesyonellerinin de katılımlarıyla  Medexcon 2015’in sağlık sektörünün en önemli buluşma platformlarından bir tanesi olması öngörülüyor.

Medexcon 2015 hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.medexcon.net web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi sağlık sektöründe faaliyet gösteren girişimci okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor