Bulut Bağcı: Genç Turizmci Girişimciler İçin 2016 Yılı Umut Yılı!

Durgun bir sezonu geride bırakan turizmciler yeni yıldan umutlu. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından artık taşların yerine oturacağını ifade eden Genç Turizmciler Derneği (GTD) Yönetim Kurulu Başkanı Bulut Bağcı, “2016 yılında turizm için beklentilerimiz yüksek” dedi. Detaylar Haberimizde..

Durgun bir sezonu geride bırakan turizmciler yeni yıldan umutlu. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından artık taşların yerine oturacağını ifade eden Genç Turizmciler Derneği (GTD) Yönetim Kurulu Başkanı Bulut Bağcı, “2016 yılında turizm için beklentilerimiz yüksek” dedi.

Genç Turizmciler Derneği (GTD) Yönetim Kurulu Başkanı Bulut Bağcı, turizm sektörü hakkında genel değerlendirmelerde bulundu. 2015 yılı Ocak-Eylül döneminde ülkemizi ziyaret eden yabancı sayısının, geçen yılın aynı dönemine göre % 1.10 azalış gösterdiğini aktaran Bulut Bağcı, “Turizmde siyasi istikrarın etkisi çok büyük, 13 yılda hızla yükselen turizm sektörünün bundan sonra da aynı başarılı politikalarla gelişimini sürdüreceğinden şüphemiz yok. 2016 yılında turizmden beklentimiz yüksek, sadece sahil şeritlerimiz değil, Türkiye’nin her bir köşesi turizm için ayrı birer cevher. Doğu’nun egzotikliği, Anadolu’nun kültürü ve batının popüler destinasyonlarını harmanlayan bir ülkede yaşıyoruz. Biz bu potansiyeli kullandığımız zaman Türkiye dünyanın bir numaralı turizm cenneti olacaktır” dedi.

“Farklı Ülkeleri Çekmeliyiz”

2015 yılında, Türkiye’yi en çok ziyaret eden ülkelerin başında Almanya, Rusya ve üçüncü olarak İngiltere’nin geldiğini vurgulayan Bağcı, diğer ülke vatandaşlarını da kazanmak için çalışmalar gerçekleştirilmesi gerektiğini söyledi. Yurt içindeki faaliyetlerinin yanında Almanya, Fransa, İngiltere, Lübnan ve Tunus’ta çeşitli çalışmalar yürüttüklerini anlatan Genç Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bulut Bağcı, “1 Kasım seçimlerinden çıkan istikrar kararı, turizme olumlu etkiler sağlayacak. 2016 için turizmden çok umutluyuz. Geçtiğimiz 13 yılda turizm konusunda önemli bir yol alındı. Ülkemize gelen turist sayısı, turizm gelirleri, konaklama tesisleri, seyahat acentaları ve 5 yıldızlı otelsayılarındaki artışlar hep bu süre zarfında gerçekleşti. Aynı zamanda, yatırımcılar da istikrar bekliyor, dolayısıyla turizme yapılacak yeni yatırımların da artmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Genç Turizmciler Derneği hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.gtd.org.tr ve www.bulutbagci.com web adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi turizm sektöründe faaliyet gösteren girişimcilerimiz başta olmak üzere  tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 5.627 kişi okudu.
Kategori: Hizmet Sektörleri
Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor