Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Bulut Bağcı: Genç Turizmci Girişimciler İçin 2016 Yılı Umut Yılı!

Durgun bir sezonu geride bırakan turizmciler yeni yıldan umutlu. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından artık taşların yerine oturacağını ifade eden Genç Turizmciler Derneği (GTD) Yönetim Kurulu Başkanı Bulut Bağcı, “2016 yılında turizm için beklentilerimiz yüksek” dedi.

Genç Turizmciler Derneği (GTD) Yönetim Kurulu Başkanı Bulut Bağcı, turizm sektörü hakkında genel değerlendirmelerde bulundu. 2015 yılı Ocak-Eylül döneminde ülkemizi ziyaret eden yabancı sayısının, geçen yılın aynı dönemine göre % 1.10 azalış gösterdiğini aktaran Bulut Bağcı, “Turizmde siyasi istikrarın etkisi çok büyük, 13 yılda hızla yükselen turizm sektörünün bundan sonra da aynı başarılı politikalarla gelişimini sürdüreceğinden şüphemiz yok. 2016 yılında turizmden beklentimiz yüksek, sadece sahil şeritlerimiz değil, Türkiye’nin her bir köşesi turizm için ayrı birer cevher. Doğu’nun egzotikliği, Anadolu’nun kültürü ve batının popüler destinasyonlarını harmanlayan bir ülkede yaşıyoruz. Biz bu potansiyeli kullandığımız zaman Türkiye dünyanın bir numaralı turizm cenneti olacaktır” dedi.

“Farklı Ülkeleri Çekmeliyiz”

2015 yılında, Türkiye’yi en çok ziyaret eden ülkelerin başında Almanya, Rusya ve üçüncü olarak İngiltere’nin geldiğini vurgulayan Bağcı, diğer ülke vatandaşlarını da kazanmak için çalışmalar gerçekleştirilmesi gerektiğini söyledi. Yurt içindeki faaliyetlerinin yanında Almanya, Fransa, İngiltere, Lübnan ve Tunus’ta çeşitli çalışmalar yürüttüklerini anlatan Genç Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bulut Bağcı, “1 Kasım seçimlerinden çıkan istikrar kararı, turizme olumlu etkiler sağlayacak. 2016 için turizmden çok umutluyuz. Geçtiğimiz 13 yılda turizm konusunda önemli bir yol alındı. Ülkemize gelen turist sayısı, turizm gelirleri, konaklama tesisleri, seyahat acentaları ve 5 yıldızlı otelsayılarındaki artışlar hep bu süre zarfında gerçekleşti. Aynı zamanda, yatırımcılar da istikrar bekliyor, dolayısıyla turizme yapılacak yeni yatırımların da artmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Genç Turizmciler Derneği hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.gtd.org.tr ve www.bulutbagci.com web adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi turizm sektöründe faaliyet gösteren girişimcilerimiz başta olmak üzere  tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 4.843 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Analiz / Yorum, Hizmet Sektörleri
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız