TÜBİTAK 1511 Destek Programı Kapsamında 5 Yeni Çağrı Açıldı!

TÜBİTAK, "1511- Öncelikli Alanlar Araştırma Teknoloji Geliştirme ve Yenilik Projeleri Destekleme Programı" kapsamında yürütülen çağrı çalışmaları sonucunda toplam 5 adet çağrı yayınladı. Detaylar haberimizde..

TÜBİTAK, "1511- Öncelikli Alanlar Araştırma Teknoloji Geliştirme ve Yenilik Projeleri Destekleme Programı" kapsamında yürütülen çağrı çalışmaları sonucunda toplam 5 adet çağrı yayınladı.

"1511- Öncelikli Alanlar Araştırma Teknoloji Geliştirme ve Yenilik Projeleri Destekleme Programı" kapsamında yürütülen çağrı çalışmaları sonucunda;

Enerji öncelikli alanında

  • Konut ve Ticari Binalarda Enerji Verimliliği konusunda 1,
  • Fosil Yakıtlar: Kömür konusunda 1,

Bilgi ve İletişim Teknolojileri öncelikli alanında

  • Gömülü Sistemler konusunda 1,

Otomotiv öncelikli alanında

  • Araç/Komponent Üretim Teknolojileri konusunda 1,
  • Gömülü Sistemler konusunda 1,

olmak üzere toplam 5 adet çağrı 20 Ekim 2015 tarihinde açılmış.

Yayınlanan son 5 çağrı için proje başvuruları 12 Kasım 2015’te alınmaya başlanacak. Başvurular 21 Aralık 2015 tarihinde sona erecek. Kuruluşlar, proje başvurularını eteydeb.tubitak.gov.tr adresinden gerçekleştirebilirler. TÜBİTAK-TEYDEB projelerinde proje sunulabilmesi için proje gönderimi öncesinde ön kayıt/yetkilendirme işlemi yapmaları gerekmekte. Bu işlem için ise son tarih 14 Aralık 2015 saat 17:30 olarak belirlenmiş.

Açık Olan Çağrılar:

Enerji Çağrıları

Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) Çağrıları

Otomotiv Çağrıları

Gıda Çağrıları

Makina İmalat Çağrıları

Sağlık Çağrıları

Tekstil Çağrıları

Bilim Kurulu'nun 242 sayılı toplantısında alınan kararla 1511 Programı kapsamında Tekstil sektöründe çağrı açılmasına karar verilmiş.

"1511- Öncelikli Alanlar Araştırma Teknoloji Geliştirme ve Yenilik Projeleri Destekleme Programı" kapsamında açılan çağrılar hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.tubitak.gov.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

TÜBİTAK kaynaklı haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor