Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Mutfak Sektöründe Başlatılan ETKİ Projesi ile Gençler İlk Meyvelerini Verdi!

Mutfak sektöründe başlatılan “Endüstriyel Tasarımda Toplam Kalite ve İnovasyon” (ETKİ) projesi ilk meyvelerini verdi. İstanbul Kalkınma Ajansı’nın “2014 Yılı Yenilikçi İstanbul Mali Destek Programı” çerçevesinde başlatılan proje ile 17 yeni mezun tasarımcı, 17 firma ile eşleşerek ilginç tasarımları gün yüzüne çıkardılar.

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller ihracatçıları Birliği (İDDMİB) ve İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri ihracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından yürütülen proje kapsamında genç tasarımcıların fikirleri sanayici ile buluşturuldu. Profesyonel tasarımcıların da desteğiyle olgunlaşan fikirler, prototip haline getirildi. Projenin kapanış toplantısında konuşan İDDMİB ve TİM Başkan Vekili Tahsin Öztiryaki, 17 projenin yüzde 80’nin üretileceğine inandığını söyledi.

Tüm sektörlerde yıllardır tasarım yarışmaları düzenlendiğini fakat tasarımları sanayici ile buluşturma sürecinin her zaman sıkıntılı olduğuna dikkat çeken Öztiryaki, “ETKİ projesi ile bu sıkıntıyı ortadan kaldırdık. Tasarımcı ve sanayici işin başında buluştu ve birlikte çalıştılar. Ortaya çıkan ürünler İMMİB Hızlı Prototipleme Merkezi’nde yapılan detaylı çalışma ile prototip hale getirildi. Bundan sonraki aşama bu tasarımların üretilmesi ve ihraç edilmesi. Bunu başardığımız zaman 500 milyar dolarlık ihracat hedefine katma değerli ürünler ile daha kolay ulaşabileceğiz” diye konuştu.

Öztiryaki, ortaya çıkarılan prototiplerin 2016 yılında Almanya Frunkfurt’ta düzenlenecek olan ve dünyanın mutfak sektöründe en önemli fuarı olan Ambiente’de sergileneceğini bildirdi. Toplantının ardından, mutfak sektöründe kullanılabilecek tasarımları üreten gençler ile destek veren firmalara birer plaket verildi.

“Endüstriyel Tasarımda Toplam Kalite ve İnovasyon” hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.tasarimdaetki.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 2.629 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Genç Girişimciler, İnovasyon, Sivil Toplum Örgütleri, Yarışma
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız