Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Sosyal Paylaşım Platformu KizlarSoruyor’a ABD’den Yatırım Geldi!

Son dönemde göstermiş olduğu başarı nedeniyle yabancı yatırımcıların dikkatini üzerine çeken sosyal paylaşım platformu KizlarSoruyor.com’a ABD’den bir yatırım daha geldi.

Aylık 9 milyondan fazla tekil kişiye ulaşan Türkiye’nin önde gelen sosyal paylaşım sayfası Kizlarsoruyor.com, yabancı yatırımcılardan yatırımlar almaya devam ediyor. 2013 yılında özel sermaye yatırım şirketi O’Brien Capital’ın başını çektiği ABD'li yatırımcılardan 1 milyon dolar yatırım alan sosyal paylaşım platformu bu yıl da yine tümü ABD merkezli yatırımcılardan 1 milyonluk dolarlık yeni yatırım daha aldı. İlk turdaki sermaye şirketi O'Brien Capital'ın da katıldığı bu yatırımda yeni melek yatırımcılar da var.

Türkçe dışında İngilizce, İspanyolca ve Portekizce versiyonları ile gençlere farklı ülkelerde de ulaşan KizlarSoruyor.com’un son yıllarda göstermiş olduğu başarı yabancı yatırımcıların ilgisini çekiyor. 2014 yılının Temmuz ayında Türkiye’de aylık 4,5 milyon tekil ziyaretçi alan platform, trafiğini yüzde 100 artırarak 2015 Temmuz ayında aylık 9 milyon tekil ziyaretçi sayısına ulaştı.

“Hedef 30 milyon kullanıcıya ulaşmak”

Sitenin kurucusu Tolga Tanrıseven, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bu yatırımdan elde edilen gelirin sitenin büyümesine güçlü bir ivme kazandırmak amacıyla kullanılacağını söyledi. Tanrıseven, “Farklı domainler altında şu an Amerika,  Brezilya ve Türkiye’de toplam 14 milyon tekil kullanıcıya ulaşıyoruz. Geçen sene Temmuz ayında faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki toplam tekil ziyaretçi sayısı 7,5 milyon seviyesinde idi. Bir yıl içinde yüzde yüze yakın bir büyüme gerçekleştirmiş olsak da hedefimiz bu yatırım ile büyüme hızımıza daha fazla ivme kazandırmak. Önümüzdeki bir yıl içinde 30 milyon tekil ziyaretçiye ulaşmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda Türkiye’deki bazı medya şirketleri ile ortaklıklara da başladık.” dedi.

Kadın ve erkeğin farklı bakış açısıyla her konuda fikir alışverişinde bulunduğu, birbirlerine yardım ettiği sosyal içerik platformunu ziyaret edenlerin yüzde 90’ını Y nesli oluşturuyor. Site trafiğinin yüzde 70’i ise reklamcılık alanında giderek daha da önem kazanan mobil cihazlardan geliyor. Aylık 55 milyon sayfa gösterimi ve günlük 200 bin paylaşımın yapıldığı KizlarSoruyor.com, bu doğrultuda Türkiye ve ABD’de Android ve iOS uygulamalarını çok yakında hizmete sunmayı da planlıyor.

KizlarSoruyor.com hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.kizlarsoruyor.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 2.669 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Bilişim / Yazılım / İnternet, Girişim Gelişmeleri, Yatırım
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız