Galata İş Melekleri Tailster'a 450.000 TL'lik Yatırım Yaptı!

Galata İş Melekleri’nin (GBA) Avrupa’da yatırım yaptığı 5’inci, toplamda yatırım yaptığı 17’inci girişim olma özelliğini taşıyan Tailster.com, Galata İş Melekleri (GBA) yatırımcılarından toplam 450 bin TL’lik yatırım desteği aldı. Detaylar Haberimizde

Galata İş Melekleri’nin (GBA) Avrupa’da yatırım yaptığı 5’inci, toplamda yatırım yaptığı 17’inci girişim olma özelliğini taşıyan Tailster.com, Galata İş Melekleri (GBA) yatırımcıları Umur Özal, Ahu Serter, Varol Civil, Emre Kurttepeli, Cem Topçuoğlu, Fırat İşbecer, Nevzat Aydın ve Arif Akdağ’dan toplam 450 bin TL’lik yatırım desteği aldı.

Köpek sahipleriyle köpek bakıcılarını güvenilir bir online platformda buluşturan İngiltere çıkışlı Tailster.com, Türkiye'nin ilk melek yatırım ağlarından biri olan Galata İş Melekleri’nden (GBA) 450 bin TL’lik (100 bin sterlin) yatırım desteği aldı. GBA, bu yatırımıyla Avrupa’daki iş bağlantılarını güçlendirirken, girişimin İngiltere çapında yaygınlaşmasına ve dünya çapındaki girişimcilik ekosistemlerine örnek olmasına yardımcı olacak.

Yatırım turu sırasında Londra merkezli erken aşama risk sermayesi fonu EC1 Capital’dan ve İngiltere’nin önde gelen yatırımcılardan da destek bulan Tailster.com, tatile giderken köpeğini pansiyona bırakmak istemeyen, köpeğinin uzun ve düzenli yürüyüşlere çıkamadığından yakınan veya acil durumlarda köpeğini güvenilir bir bakıcıya gönül rahatlığıyla emanet etmek isteyenlere, köpeklerin özel ihtiyaçları doğrultusunda kişiselleştirilmiş bakım, konaklama ve bakıcı hizmeti sunuyor.

Tailster.com, GBA'dan aldığı yatırımla birlikte İngiltere’de 27 milyon köpeğe ulaşmanın yanı sıra, Türkiye'ye açılma planları da yapıyor.

Tailster.com: Dostumun Dostu

Ocak ayından bu yana 3,5 milyon sterlin işlem hacmine ulaşan ve İngiltere’deki 12 bin köpek sahibini bini aşkın köpek bakıcısıyla buluşturan Tailster.com’un en önemli özelliği, böylesine kapsamlı bir köpek bakım hizmetini İngiltere’de ilk kez sunan şirket olması. Ayrıca köpek sahiplerinin özel olarak geliştirilmiş mobil cihazlarda çalışan bir sistem üzerinden bakıcıları gün içerisinde kolaylıkla takip edebilmesi ve tüm hizmetleri sigorta teminatıyla alabilmesi, Tailster.com’un yatırım değeri olan ayrıcalıklı hizmetleri arasında gösteriliyor.

Galata Business Angels Başkanı Emre Kurttepeli, Tailster.com’un dünya çapında popülerliği her geçen gün artan paylaşım ekonomisinin uygulama ve etki alanını genişlettiğinin altını çiziyor ve  yatırımla ilgili olarak şunları söylüyor: “Çoğu zaman yokluğumuzda veya acil durumlarda en yakın dostlarımıza iyi bakacak, onların mutluluğunu ve ihtiyaçlarını layıkıyla gözetecek kişileri, doğru insanları veya uygun tesisleri bulmakta zorluk çekiyoruz. Paylaşım ekonomisinin kritik bir parçası olarak bu alana önemli katkılarda bulunan Tailster.com, tam da bu noktada devreye giriyor ve teknolojiyle müşteri hizmetlerini en iyi şekilde birleştirerek, köpek sahiplerinin en büyük çıkmazlarından birine çözüm getiriyor. Aynı zamanda köpek bakımından para kazanmak ve pet bakımı ile hayatını idame ettirmek isteyen kişilere güvenilir ve kalıcı bir kariyer alanı sunuyor. Hem köpek sahipleri hem de köpek bakıcıları için katma değerli bir çözüm geliştirmeyi başaran Tailster.com, bu açıdan GBA’nın yatırım bazında ilgi duyduğu bir girişim olarak takibimizde olacak ve bu girişimin zaman içinde dünya çapındaki pazarlarda yer bulması için de elimizden geleni yapacağız.”

Tailster.com Kurucusu ve CEO’su Indy Sangha ise, “Türkiye başta olmak üzere dünya çapındaki teknoloji yatırımlarına desteğini sürdüren GBA’dan yatırım aldığımız için çok mutluyuz. Bu yatırımla hedefimiz, İngiltere’deki evlerde uzun ve keyifli yürüyüşler hayal eden, ek bakım desteği bekleyen ve aile bireylerinin yokluğunda kalacak güveni ve huzurlu bir yer arayan 27 milyon köpeğe ulaşmak” diyor.

Tailster.com hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.tailster.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor