Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Hezarfen Deri Sektörü İçin 16 Ekim'de İstanbul'da!

Deri Sektörü'nün girişimcileri, Türk Patent Enstitüsü tarafından KOBİ’lere yönelik olarak geliştirilen "Hezarfen Teknoloji ve Tasarım Geliştirme Projesi" 16 Ekim’de İstanbul’da başlıyor.

Türk Patent Enstitüsü, KOSGEB, İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği işbirliğinde gerçekleştirilen proje çerçevesinde, başvuruda bulunan firmalara sınai mülkiyet hakları, patent araştırması ve tasarım geliştirme konusunda birebir danışmanlık hizmeti verilmesi planlandı. Proje tamamlandığında tasarımcılar deri ve deri mamulleri sektöründe faaliyet gösteren KOBİ'ler ile birlikte çalışarak, katma değeri yüksek yeni ürünler tasarlayabilecekler.

Program Akışı

Projenin açılışı 16 Ekim 2015 tarihinde Dış Ticaret Kompleksi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Açılış programı çerçevesinde, projenin uygulanmasına yönelik hazırlanan işbirliği protokolünün imzalanmasının ardından, Denizli’de en fazla patent, faydalı model, marka ve endüstriyel tasarım başvurusu yapan firmalar ödüllendirilecek.

"Hezarfen Teknoloji ve Tasarım Geliştirme Projesi" hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz hezarfen.tpe.gov.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

www.tpe.gov.tr kaynaklı haberimizi deri sektöründe faaliyet gösteren okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 2.483 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Bilim / Ar-Ge / Teknoloji, Kobiler İçin, Reel Sektör, Ulusal, Yarışma
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız