Hezarfen Deri Sektörü İçin 16 Ekim'de İstanbul'da!

Deri Sektörü'nün girişimcileri, Türk Patent Enstitüsü tarafından KOBİ’lere yönelik olarak geliştirilen "Hezarfen Teknoloji ve Tasarım Geliştirme Projesi" 16 Ekim’de İstanbul’da başlıyor.Detaylar haberimizde..

Deri Sektörü'nün girişimcileri, Türk Patent Enstitüsü tarafından KOBİ’lere yönelik olarak geliştirilen "Hezarfen Teknoloji ve Tasarım Geliştirme Projesi" 16 Ekim’de İstanbul’da başlıyor.

Türk Patent Enstitüsü, KOSGEB, İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği işbirliğinde gerçekleştirilen proje çerçevesinde, başvuruda bulunan firmalara sınai mülkiyet hakları, patent araştırması ve tasarım geliştirme konusunda birebir danışmanlık hizmeti verilmesi planlandı. Proje tamamlandığında tasarımcılar deri ve deri mamulleri sektöründe faaliyet gösteren KOBİ'ler ile birlikte çalışarak, katma değeri yüksek yeni ürünler tasarlayabilecekler.

Program Akışı

Projenin açılışı 16 Ekim 2015 tarihinde Dış Ticaret Kompleksi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Açılış programı çerçevesinde, projenin uygulanmasına yönelik hazırlanan işbirliği protokolünün imzalanmasının ardından, Denizli’de en fazla patent, faydalı model, marka ve endüstriyel tasarım başvurusu yapan firmalar ödüllendirilecek.

"Hezarfen Teknoloji ve Tasarım Geliştirme Projesi" hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz hezarfen.tpe.gov.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

www.tpe.gov.tr kaynaklı haberimizi deri sektöründe faaliyet gösteren okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor