Tekstil Devleri 3-5 Kasım'da Texworld İstanbul Fuarı'nda Buluşuyor!

Messe Frankfurt tarafından organize edilen Texworld Istanbul fuarı; tekstil sektörünün öncü aktörlerini, 3-5 Kasım 2015 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda buluşturuyor.Detaylar haberimizde..

Messe Frankfurt tarafından organize edilen Texworld Istanbul Fuarı; tekstil sektörünün öncü aktörlerini, 3-5 Kasım 2015 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda buluşturuyor. Hazır giyim, hazır giyim kumaşları ve aksesuarlarını tek bir çatı altında toplayan fuar, sektörün ticari hacmini artırmakta büyük rol oynayacak.

Texworld Istanbul fuarı, hazır giyim, hazır giyim kumaşları ve aksesuarları kapsamında en son ürün ve teknolojileri bir araya getiriyor. Başta Türkiye olmak üzere bir çok ülkeden lider firmalar yeniliklerini Texworld Istanbul Fuarı'nda sergiliyor. 2014 Kasım ve 2015 Nisan olmak üzere fuara, 22 ülkeden toplam 227 firma katılım göstermiş, yeni ürünlerini sergilemiş ve iş bağlantıları kurmuş. Aynı zamanda fuar, 8 bin 248 profesyonel tarafından ziyaret edilmiş. Kasım ayında 3. kez düzenlenecek Texworld Istanbul Fuarı'na bir önceki döneme göre yaklaşık 150 katılımcı ve 6 bin ziyaretçi bekleniyor.

Texworld Istanbul, Messe Frankfurt’un dünya çapındaki hazır giyim kumaşları marka etkinliklerinin parçası olan tüm ürün gruplarını kapsıyor. Katılımcılar; pamuklu, denim, brode ve dantel, örme kumaş, gömleklik, yün ve yünlü karışımlı kumaşlar, fonksiyonel kumaşlar, keten ve kenevir dokuma, baskı, ipek, ipek görünümlü kumaşlar, iplik ve elyaf, aksesuar, organik kumaşlar, şal ve eşarp gibi ürünlerini sergileme fırsatı yakalayacaklar. Fuarda en önemli yenilik ise katılımcıların konfeksiyon ve hazır giyim ürünleri (kadın, erkek, çocuk), spor giyim, mayo, iç çamaşırı, pijama, takım ürün gruplarını da sergileyecek olmaları.

“Konfeksiyon Sektörüde Bu Fuarda”

Messe Frankfurt İstanbul Genel Müdürü Tayfun Yardım: “Paris ve New York’taki Texworld etkinliklerinin ardından, Texworld Istanbul bu güçlü uluslararası markanın yeni üyesi olarak konumunu aldı. Paris ve New York’ta olduğu gibi yılda iki kez düzenlenen fuarın bu yıl üçüncüsünü 3-5 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştiriyoruz.  Fuarda 100’ün üzerinde uluslararası katılımcı, yeni koleksiyonlarını sergileme fırsatını bulacak. Türk moda ve hazırgiyim markaları artan iç talebi karşılamak için çok çeşitli ve farklı kalitede kumaş arayışında. Türkiye’nin dünyada en önemli tekstil merkezlerinden biri olduğunu göz önüne alacak olursak 3. Texworld Istanbul, sektörü bir kez daha bir araya getirmektedir. Bu yıl ilk kez fuara, hazır giyim ve konfeksiyon ürün grubu da eklendi. Katılımcılarımızın ve ziyaretçilerimizin fuarda yeni fikirler ve görüşler edinmesini, yeni iş bağlantıları kurmasını umuyoruz. Türkiye, dünyada tekstil ihracatında en büyük ilk 10 ülke arasında yer alıyor ve hazır giyim ihracatında 7. sırada bulunuyor. Resmi verilere göre Türkiye’den yapılan hazır giyim ihracatı 2013 yılına göre %8 oranında bir büyüme göstererek 2014 yılında 18.7 milyar Amerikan Dolarına ulaşmıştır. Ayrıca, Türkiye ve özellikle İstanbul, coğrafi konumundan dolayı bölge ülkelerinden gelen müşteriler ile iletişime geçmek için harika fırsatlar sunuyor.’’ dedi.

Özel Bölümler

  • Ceylan Atınç İle Fashion Talk

2005 yılından bu yana moda sektöründe adını sıklıkla duyduğumuz Ceylan Atınç, Texworld Istanbul fuarında özel bir etkinlik düzenliyor. Ceylan Atınç’ın moderatörlüğünde, sürpriz isimlerin katılımı ile gerçekleşecek olan ‘’Ceylan Atınç ile Fashion Talk’’ seminerinde hazır giyim markalarının ülkemizdeki durumu, moda sektörünün geleceği, Türk modasının dünyadaki yeri, Türkiye ve dünyada moda bloggerlarının çalışmaları gibi moda, tasarım ve stil dünyasına yön veren özel konular masaya yatırılacak.

  • Vakko Esmod Moda Akademisi Fuarda Yerini Alıyor

Vakko Esmod Moda Akademisi, Texworld Istanbul fuarında seminer ve workshop düzenliyor. Moda tasarım eğitmeni Dominique Boillot tarafından verilecek olan seminerin konuları arasında moda tasarımı, yaratıcılık ve uygulama süreci yer alıyor. Vakko Esmod Moda Akademisi eğitmeni Nadia Haouach ve öğrencileri tarafından gerçekleştirilecek atölye çalışmasında ise az bilinen bir yöntem olan üç boyutlu kalıp çıkarma tekniklerinden “drapaj” tekniği kullanılarak manken üzerinde tayyör ceket tasarımı uygulaması yapılacak.

  • Trend Forumu Keşfedin

Texworld Istanbul süresince ziyaretçiler Texworld Sanat Direktörleri Louis Gérin & Grégory Lamaud tarafından tasarlanan ‘’Trend Forumu’’ keşfetme olanağı bulacaklar. Trend Forum'da katılımcı firmalara ait seçilmiş kumaş ve aksesuarlar sergilenecek.

Unutmayın, Texworld Istanbul Fuarı 3-5 Kasım 2015 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilcek.

Messe Frankfurt tarafından organize edilen Texworld Istanbul Fuarı hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.texworld-istanbul.tr.messefrankfurt.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tekstil sektöründe faaliyet gösteren girişimcilerimiz başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor