SmartCamp, Girişimcilere Silikon Vadisi’nin Kapılarını Açıyor!

IBM’in Türkiye’deki yeni girişimcilere danışmanlık ve teknoloji desteği sağladığı IBM SmartCamp etkinliğinin başvuruları 2 Eylül 2015 tarihinde sona eriyor. Detaylar haberimizde..

IBM’in Türkiye’deki yeni girişimcilere danışmanlık ve teknoloji desteği sağladığı IBM SmartCamp etkinliğinin başvuruları 2 Eylül 2015 tarihinde sona eriyor.

Son beş yıl içinde kurulmuş olan ve bulut üzerinde enerji, sağlık, ulaşım, e-devlet hizmetleri gibi temel alanlarda karşı karşıya olduğu sorunlara çözümler sunan startup’ların danışmanlar ve yatırımcılarla biraraya geldiği IBM SmartCamp 2015, bu yılda yeni nesil girişimcilerin buluşma noktası oluyor.

İstanbul’un da aralarında yer aldığı dünya çapında 30 şehirde gerçekleştirilen IBM SmartCamp 2015’in etkinliğinin Türkiye ayağı için başvurular 2 Eylül 2015 tarihinde son bulacak. ODTÜ Teknokent ve Etohum ortaklığı ile düzenlenen etkinliğin yarı finalleri 7 Eylül’de Ankara ODTÜ Teknokent ve 9 Eylül’de Startershub’da gerçekleştirilirken İstanbul finali ise 16 Eylül tarihinde F.M.V. Işık Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak.

30 şehir birincilerinin ilk 10’a girmek için yarışacağı IBM SmartCamp’in final etkinliği ise Şubat 2016’da Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenecek olan Launch organizasyonunda yapılacak.

IBM SmartCamp yeni girişimcilerin uluslararası düzeyde bir araya geldiği bir etkileşim ve gelişim ortamı yaratıyor. Yeni girişimciler, kendilerini heyecanla destekleyecek yatırımcılarla tanışmak, kendi becerilerini geliştirmek, ürün ve hizmetlerini geliştirmek imkanlarına kavuşuyorlar. IBM SmartCamp, finaline katılma hakkı kazanan girişimciler ise, şirketlerini uluslararası yatırımcı ekosistemine tanıtma imkanına kavuşuyor.

Girişimcileri, yatırımcıları ve deneyimli danışmanları bir araya getiren çok özel küresel bir program olan IBM SmartCamp, faaliyet süresi 5 yılı aşmamış, küresel vizyonu olan ve akıllı dünya için bulut üzerinde çözüm üreten girişimcilere açık olacak. Bu yıl SmartCamp finalistlerine Silikon Vadisi deneyimi yaşatmak için melek yatırımcı ve seri girişimci Jason Calacanis ve Launch organizasyonuyla işbirliği yapan IBM, finallerin gerçekleşeceği 16 Eylül tarihinde katılımcılara gün boyunca seçkin mentorlardan tavsiyeler alma imkanı da sunacak. Türkiye finalistleri IBM'den senelik 120.000 Dolar’a kadar ücretsiz bulut servisleri kazanmanın yanı sıra Launch Festival’de canlı sunu yapma fırsatı, IBM Global Entrepreneur of the Year ödülü ve 25.000 Dolar yatırım ile Launch inkübasyon'da yer alma şansını da elde edecekler.

Girişimcileri IBM SmartCamp’e katılmaya davet eden IBM Ekosistem Müdürü Jale AkyelHer sektörden firmalar müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için yeniliğe açlar. IBM Küresel Girişimcilik Programı dahilinde gerçekleştirdiğimiz IBM SmartCamp ile girişimcilerin yeni iş ve yatırım fırsatları yakalamalarına yardımcı oluyoruz.” dedi.

UnutmayınIBM SmartCamp'ın son başvuru tarihi 2 Eylül 2015.

IBM SmartCamp 2015 hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.smartcamp2015.com web adresini ziyaret edebilirsiniz. Haberimizi  tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor