Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Türk Firmaların Ürünleri QNET ile 27 Ülkeye Gidecek!

Malezya merkezli uluslararası doğrudan satış şirketi QNET, Türk firmaların ürettiği ürünleri ofisleri aracılığıyla satışa sunuyor. QNET’in Türkiye Ofisi, üretim yapacak KOBİ’ler arıyor ve ürünleri 27 ülkeye ihraç ediyor.

Halen 167 ülkede faaliyet gösteren Malezya merkezli uluslararası doğrudan satış şirketi QNET, e-ticaret ile doğrudan satışı birleştiren şirketlerden biri. Şimdiye kadar yerel ürün yaptırmayıp kendi ürünlerini gönderen şirket, geleneğini ilk kez Türkiye’de kırdı. Şirket, Türkiye Ofisi’nin Türk firmalarına ürettirdiği yerel ürünleri yurtdışındaki ofisler aracılığıyla satışa sunuyor. Türkiye Ofisi'nin açıldığı günden beri öncelikli hedefinin Türkiye’de üretim olduğunu kaydeden QNET Türkiye Genel Müdürü Cem Geyik, 4 yıl sonunda bu yıl amaçlarına ulaştıklarını belirtti.

Türkiye Lojistik HUB Oldu

Türkiye’de ürettirdikleri lokal ürünleri tüm dünyaya ihraç ettiklerini bildiren Geyik, “Bunların başında renkli kozmetik ürünleri geliyor. Pastel ile çalışıyoruz, tamamen bize özel ürün üretiyor. Gönderdiğimiz ülke sayısı giderek artıyor” diye konuştu. Şimdilik sadece Türkiye’de başlatılan üretim uygulamasının diğer ofislerin de ilgisini çektiğini dile getiren Geyik, başka ülkelerin Türkiye’yi örnek aldığını ve ziyaret edip nasıl yaptıkları hakkında bilgi aldıklarını kaydetti.

Türkiye’deki KOBİ’lere ilgi çekici ürünlerini değerlendirebileceğine ilişkin çağrıda da bulunan Geyik, “Özellikle KOBİ’lerle görüşüyoruz. Üretebileceğimiz, satabileceğimiz ürün arıyoruz” dedi. Şirketin 6’ncı genel merkezinin Türkiye olacağını belirten Geyik, Rusya, Ukrayna, Azerbaycan, Moldova, Kazakistan ve Gürcistan’ı içeren bölgeyi Türkiye’den yöneteceklerini dile getirdi. Daha önce lojistik HUB olarak Dubai’yi kullanan şirketin artık Türkiye’yi kullanmaya başladığını söyleyen Geyik, sadece Afrika’ya gitmediklerini, önümüzdeki ay gideceklerini kaydetti.

QNET Türkiye olarak her yıl yüzde yüz büyüdüklerini bildiren Geyik, geçen yılı 55 milyon TL’lik ciro ile kapattıklarını belirti. Geyik, Türkiye’de yaklaşık 80 bin satış temsilcisi bulunduğunu ve bunlardan 20 bininin aktif olduğunu belirtti. 

QNET Türkiye hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.qnet.com.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Dünya Gazetesi'nden Selenay Yağcı'nın kaleme aldığı haberimizi Kobi'lerimiz başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 2.875 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: İhracat / İthalat, Kobiler İçin, Uluslararası / Global
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız