Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Türkiye-Birleşik Krallık Öncelikli Alanlar Destek Programı Çağrısı Açıldı!

“2015 Türkiye-Birleşik Krallık Bilim ve İnovasyon Yılı” kapsamında iki ülke arasında bilimsel ve teknolojik işbirliğini geliştirmeyi hedefleyen ortak araştırma projeleri oluşturma ve işbirliğinde ortak öncelikli alanlar belirlemeye yönelik yurt içinde düzenlenecek çalıştaylara TÜBİTAK – BİDEB tarafından 2223 - D İşbirliği ve Öncelikli Alanlarla İlgili Etkinlik Düzenleme Desteği Programı kapsamında destek verilecek.

Çalıştay başvuruları “2015 Türkiye-Birleşik Krallık Bilim ve İnovasyon Yılı” için belirlenen aşağıdaki öncelikli alanlar çerçevesinde alınacak. Etkinlik desteği üst sınırı 50.000 TL.

-Sosyal Bilimler:

  1. Eğitim ve beceriler; genç yenilikçiler yetiştirmek (Education and skills; young innovators)
  2. Değişen küresel jeopolitik: kriz ve risk yönetimi (Shifting global jeopolitics: crisis management and managing risks)
  3. Demokratik söylem ve hukukun üstünlüğü (Democratic discourses  and the rule of law)
  4. Küreselleşme ve endüstri ilişkileri (Globalization and Industrial Relations)
  5. Ekonomik krizlerde politika: Karşılaştırmalı çalışmalar (Policy making in the age of austerity: comparative insights)
  6. Bölgesel kalkınmada üniversitelerin rolü (The role of universities in regional development)

-Sağlık

-Bilgi ve İletişim Teknoloileri

-Gıda, tarım ve Biyoteknoloji

-Enerji

Söz konusu program çerçevesindeki çalıştay başvuruları 1 Ağustos - 30 Ağustos 2015 tarihleri arasında internet üzerinden e-bideb.tubitak.gov.tr adresine yapılması ve sistem tarafından oluşturulacak olan formun pdf çıktısının son sayfası imzalanıp geri kalan sayfaları paraflandıktan sonra en geç ilgili dönemin son başvuru tarihini izleyen hafta içerisinde (son mesai günü ve saatine kadar) TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı’na (BİDEB) ulaşacak şekilde gönderilmesi gerekmekte.

Unutmayın, 2223 - D İşbirliği ve Öncelikli Alanlarla İlgili Etkinlik Düzenleme Desteği Programı Çağrısı'nın başvuruları 1 Ağustos - 30 Ağustos 2015 tarihleri arasında (son mesai günü ve saatine kadar) yapılabilecek.

2223 - D İşbirliği ve Öncelikli Alanlarla İlgili Etkinlik Düzenleme Desteği Programı Çağrısı hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz www.tubitak.gov.tr/tr/kurumsal/uluslararasi/ikili-proje-destekleri veya www.tubitak.gov.tr/tr/destekler web adreslerini ziyaret edebilirsisniz.

Haberimizi TÜBİTAK etkinlik düzenleme destek programlarından faydalanmak isteyen girişimci okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız