Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
11 Yılda Yerli Yazılımda Devleşen Etiya, Dünyaya Açılıyor!

Sadece 11 yıl içinde Türkiye’nin en büyük kurumsal yazılım firmasına dönüşen Etiya, şimdi de Etiya International yapılandırmasıyla global arenada rakiplerine fark atmaya hazırlanıyor.

2004 yılında üç mühendis arkadaş tarafından kurulan ve bugün Türkiye’nin en büyük kurumsal yazılım sağlayıcılarından birine dönüşen Etiya, artık gözlerini dünyaya çevirdi. 2023 hedeflerinin başına “global pazarın da lider şirketi” olmayı yerleştiren Etiya, bu doğrultudaki en önemli adımını attı ve Etiya International’ı kurduğunu açıkladı. Şirketin CEO’luk görevi ise telekom sektörünün tanınan isimlerinden Chun Ling Woon’a verildi.

Son 11 yılda istikrarlı büyümesini sürdüren ve Türkiye’deki büyük şirketlerin yanı sıra KOBİ’lere de sunduğu yenilikçi ürün ve çözümleriyle öne geçen Etiya, bugün kurumsal yazılım pazarının en iddialı yerli oyuncusu olmayı sürdürüyor. Büyük veri analitiği, CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), ürün kataloğu, satış ve sipariş yönetim sistemleri konusunda pazar liderliğini bırakmayan şirket, geliştirdiği ürünler ve kazandığı ödüllerle de dünya liderleriyle global arenada boy ölçüşüyor.

Yerli Yazılım Ürünlerini Uluslararası Pazara Sunacak

Artık globaldeki faaliyetlerini artıracaklarını ve dünya devleriyle bu pazarda rekabet edeceklerini açıklayan Etiya Kurucu Ortağı Aslan Doğan, “Bu konuda ilk yatırımımız Singapur’ta açtığımız ofis olmuştu. Bu ofisle Etiya tüm Uzak Doğu’ya hizmet sunan bir firmaya dönüştü. Şimdi bunun bir adım ötesine geçiyor ve Etiya International ile tüm dünyaya hizmet sunmayı hedefliyoruz. Öncelikli hedefimiz ise bu yeni yapılanmamızla APAC, CIS ve Kuzey Amerika le Amerika’nın öncü şirketleri arasında yer almak” diyor.

Etiya’nın 500’ü aşkın Türk mühendisten oluşan ekibiyle Türkiye’nin IT alanındaki en büyük güçleri arasında yer aldığını ekleyen Doğan sözlerine şöyle devam ediyor:

“Her şey hayal etmekle başlar. Biz rakiplerimize bakarak, neleri yapamadıklarını ve farkın nerede yaratılması gerektiğini gördük. Stratejik, ileriye bakan, planlama yapan, uluslararası şirket olma vizyonuyla hareket etme prensibimizden vazgeçmedik. Yenilikçi, kolay uygulanabilir, esnek ve uygun maliyetli çözümlerimiz bugün bizi global rakiplerimizden ayrıştırıyor. Etiya International olarak Türkiye’nin yanı sıra tüm globalde de bu gücümüzü ortaya koyacağız.”

Yerli Deve Amerikalı CEO

Etiya International’ın CEO’luk görevine ise telekom ve yazılım dünyasında 20 yılı aşkın deneyim ve uzmanlığa sahip olan Amerikalı yönetici Chun Ling geliyor. Özellikle Operasyon Destek Sistemleri (OSS) ve İş Destek Sistemleri (BSS) alanında dünyanın en önemli isimlerinden biri olarak değerlendirilen Chun Ling’in hayata geçirdiği iki start-up da Oracle ve Ericsson tarafından satın alınmıştı. Sektör hakkındaki fikirleri ve geleceğe yönelik öngörüleri en güçlü isimler arasında yer alan Ling, bu nedenle dünyanın en prestijli toplantılarına baş konuşmacı olarak davet edildiği gibi blog’u da milyonlarca kişi tarafından takip ediliyor.

Etiya, yurtdışı açılımını hızlandırmak üzere geçen yılın başında uluslararası danışma kurulu kurma kararı aldığını ve dünya çapında tanınan ve sektörel tecrübeleri en üst seviyede olan isimleri kurula dahil ettiğini açıklamıştı.

Etiya hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.etiya.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi yazılım sektöründe faaliyet gösteren girişimci okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 9.075 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Bilişim / Yazılım / İnternet, Girişim Gelişmeleri, Uluslararası / Global
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız