İki Projemiz Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri'nde Yarışıyor!

Avrupa Komisyonu’nun sponsorluğunda 2006 yılından beri düzenlenen, bu yılda 9.su düzenlenecek olan Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri yarışmasına Türkiye’den iki proje aday gösterildi. Detaylar haberimizde..

Avrupa Komisyonu’nun sponsorluğunda 2006 yılından beri düzenlenen, bu yılda 9.su düzenlenecek olan Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri yarışmasına Türkiye’den iki proje aday gösterildi.

Avrupa Komisyonu’nun sponsorluğunda 2006 yılından beri düzenlenen, bu yılda 9.su düzenlenecek olan Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri yarışmasına ülke çapında KOSGEB’e 22 proje başvurusu yapıldı. Yapılan değerlendirme sonucunda tüm projeler takdire değer bulunmakla birlikte Avrupa Komisyonu’nun belirlediği sınırlar ve kriterler dâhilinde iki proje Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri için Türkiye’den aday gösterilmek üzere seçildi.

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, 19 Kasım 2015 tarihinde Lüksemburg’da düzenlenecek olan ödül töreni ile sahiplerini bulacak olan 2015 yılı Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri'nde ülkemizi temsil edecek olan her iki proje yürütücülerine Avrupa Komisyonu seçim sürecinde başarılar diledi.

Recep Biçer, "Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri" için Türkiye’den aday belirlenmesi ve teklif edilmesi noktasında KOSGEB ulusal koordinatörlük görevini yürüttüğünü belirterek, Girişimciliğin Avrupa çapında kamu kurum ve kuruluşlarının desteği ve teşviki ile geliştirilmesi, işletmeleri ve girişimciliği en başarılı şekilde teşvik edenlerin belirlenmesi, en iyi girişimcilik uygulamalarının ve politikalarının sergilenmesi ve girişimciliğin katma değeri üzerine farkındalığın arttırılması ve potansiyel girişimcilerin cesaretlendirilmesi amacıyla Avrupa Komisyonu’nun sponsorluğunda 2006 yılından beri düzenlendiğini söyledi.

Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri yarışmasına AB üyesi ülkeler, İzlanda, Norveç ve Sırbistan’ın yanı sıra 2011 yılından itibaren Türkiye de katılmakta.

Ulusal, bölgesel ve yerel düzeyde girişimciliğin geliştirilmesine yönelik model ve programlar geliştiren ve uygulayan kurum/kuruluşların katılabileceği ödül yarışması, 6 kategoride gerçekleştirilmektedir:

  • Girişimcilik ruhunun geliştirilmesi
  • Yeteneklere yatırım yapma,
  • Girişimcilik ortamının geliştirilmesi,
  • İşletmelerin uluslararasılaştırılmasının desteklenmesi,
  • Kaynak etkinliğinin ve çevre dostu pazarların gelişiminin desteklenmesi,
  • Sorumlu girişimcilik.

Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.kosgeb.gov.tr ve ec.europa.eu web sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 4.771 kişi okudu.
Kategori: KOBİ, STK, Yatırım
Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor