Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Eyüp Sabri Tuncer 2015 Yılının Tüketici Yıldızı Seçildi!

Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER); tüketici yanlı çalışmaları, çevreye duyarlı yaklaşımı ve bu yöndeki çabaları nedeniyle Eyüp Sabri Tuncer’i "2015 Yılının Tüketici Yıldızı" ilan etti.

Birbirinden özel ürün yelpazesinin yanı sıra sorumluluk bilinciyle de topluma ulaşan Eyüp Sabri Tuncer’e Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) tarafından “2015 Tüketici Yıldızları Ödülü” verildi. 2014 yılında tüketicilere öncü bilinçlendirme sağlamak için gerekli hukuki düzenlemelerin yapılması, firmaların ve tüketicilerin eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi amacı ile kurulan TÜSODER, Eyüp Sabri Tuncer’i bu ödüle layık görmesine neden olarak şirketin tüketici yanlı çalışmalarını, çevreye duyarlı yaklaşımını ve bu yöndeki çabalarını gösterdi. Çevre bilincini şirket politikasının merkezine yerleştiren Eyüp Sabri Tuncer, yayınladığı sürdürülebilirlik raporlarında da çevre politikaları ile ilgili politikalarına geniş yer veriyor. Şirket bu kapsamda, tedarikçi ve paydaşlarını denetliyor; elektrik, yakıt ve su kaynaklarının kullanımını azaltarak çevre kirliliğinin önüne geçmeyi hedefliyor.

Yeşil Kriterler

Konuya ilgili açıklama yapan Eyüp Sabri Tuncer Yönetim Kurulu Başkan Vekili Engin Tuncer, doğadan aldıklarını tekrardan doğaya kazandırmayı son derece önemsediklerini belirterek “Her yeni üretim sürecinde kurumca belirlenen ’yeşil kriterler’ arasında yer alan çevresel risk ve çevresel etki değerlendirmesi, bilinçli çalışan gibi hususları gözden geçiriyoruz. Bu sayede yeni ürünün doğayla maksimum olumlu etki ile buluşturulması ve sonrasında tekrar doğaya sunulması süreçlerini organize ediyoruz. Bu noktada ambalaj atıklarıyla ilgili sorumluluğumuzu da 2006 yılından bu yana ÇEVKO kanalı ile yerine getiriyoruz.” diyor.

TÜSODER hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.tusoder.org web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Dünya Gazetesi kaynaklı haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 3.675 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Sosyal Girişimcilik
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız