İlk Kez Bir Türk Girişimi Ecommerce Europe'a Katıldı!

Avrupa’nın önde gelen e-ticaret firmaları ve e-ticaret derneklerinin üye olduğu Ecommerce Europe, Türk firmasıyla bir ilki gerçekleştirdi. Detaylar haberimizde..

Avrupa’nın önde gelen e-ticaret firmaları ve e-ticaret derneklerinin üye olduğu Ecommerce Europe, Türk firmasıyla bir ilki gerçekleştirdi.

Avrupa Birliği bünyesinde yer alan ve e-ticaret sektörünün her yönü ile gelişimine odaklanarak çözümler üreten Ecommerce Europe bir ilki gerçekleştirdi ve Avrupa Birliği üyesi ülkeler haricinde üye olarak kabul edilen ilk ve tek Türk firması Sefamerve oldu. Muhafazakâr giyimin en çok tercih edilen markası olan Sefamerve, resmi üyesi olduğu Ecommerce Europe ile Avrupa’daki ticaret hacmini geliştirmeyi hedefliyor.

Merkezi Brüksel’de bulunan ve Avrupa’da e-ticaret firmalarının ortak sesi olarak tanımlanan Ecommerce Europe’un sahip olduğu önemli rollere değinen Sefamerve Yönetim Kurulu Başkanı  Mehmet Metin Okur, güçlü markalar arasında bir Türk markasının yer almasının önemine değindi. Okur “Sefamerve olarak Ecommerce Europe’ta yer almamız Türkiye’nin e-ticaret sektörünü temsilen, Avrupa Birliği ülkelerinin bünyesinde oluşturulan ortak e-lojistik, e- ödeme ve e-regülasyon platformlarında yer alıp, söz sahibi olabilmemizi sağlayacak. Bir Türk şirketi olarak böylesine önemli bir rolde olmaktan son derece mutluyuz. Üstlendiğimiz görevin hem sektörel işbirliği hem de kalkınma açısından Türk ve Avrupa pazarları arasında önemli bir köprü teşkil edeceğine inanıyorum.” açıklamasını yaptı.

Sefamerve'nin e-ticaret sitesini incelemek isteyen okurlarımız www.sefamerve.com web adresini ziyaret edebilirler. Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor