Bilkent Cyberpark Bu Yılki Kuluçka Firmalarını Mezun Etti!

Bilkent Cyberpark, 2015 Kuluçka Mezunlarını da 2. Kuluçka Mezuniyet Töreni ile ilan etti. Törende, Bilkent Cyberpark Kuluçka Merkezi Mezunlarına madalya ve sertifikaları takdim edilirken tüm mezunlara IBM Bulut Sistemi’nden ücretsiz yararlanma imkânı sunuldu. Detaylar Haberimizde

Bilkent Cyberpark, 2015 Kuluçka Mezunlarını da 2. Kuluçka Mezuniyet Töreni ile ilan etti. Törende, her yıl 60 kuluçka firmasına destek veren ve bugüne kadar 200’ün üzerinde kuluçka firmasına ev sahipliği yapmış Bilkent Cyberpark Kuluçka Merkezi Mezunlarına madalya ve sertifikaları takdim edilirken tüm mezunlara IBM Bulut Sistemi’nden ücretsiz yararlanma imkânı sunuldu. 

5 Haziran Cuma akşamı gerçekleştirilen ve Genel Müdür Canan Çakmakcı’nın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, Cyberpark’ta doğan bir başarı hikâyesinin kahramanı SeoZeo ile devam etti. 2012’de kurulan SeoZeo’nun kurucu ortaklarından Burak Pehlivan’ın konuşmasında bugünlere nasıl geldiklerini, hangi süreçlerden geçtiklerini ve Cyberprak’ın kendilerini olan katkılarından bahsederek dinleyicilere girişimcilik alanında birinci ağızdan oldukça faydalı bilgiler sundu.

‘Türkiye’yi uyandıran adam’ Özgür Aksuna’nın katılımıyla renklenen Tören’de katılımcılar ile ikna, iletişim, etkili konuşma ve markalaşma üzerine bir söyleşi gerçekleştirildi. Hem özel hem de iş hayatına yönelik çıkarımlar yapılabilecek sunum yapan Özgür Aksuna, arada dinleyicilerle yaptığı doğaçlama showlarla ilgiyi ve etkiyi bir an olsun düşürmedi.

Büyük çoğunluğu girişimciler ve kuluçka mezunlarından oluşan etkinlik, kuluçka merkezinde şirketlerinin kuruluşunu takip eden ve hayatta kalma zorlukları nedeniyle literatürde “ölüm vadisi” olarak nitelendirilen dönemi başarıyla tamamlayarak, olgun firma statüsüne geçen tüm mezunlara madalya ve sertifika takdimiyle devam etti.

Kuluçka firmaları arasından 2014 ve 2015 yıllarında yerli ve yabancı yarışmalarda derece alan girişimciler ise kendileri için özel olarak tasarlanan Bilkent Cyberpark Kuluçka Gurur Tablosu’nda brövelerini asarak başarılarını ölümsüz hale getirdiler.

Cyberpark Firmalarından KV331’in proje ürünü Audio SynthMaster ve “Gerçek Dorman” Performansı eşliğindeki müzik eşliğinde devam eden törende, katılımcılar diğer konuklarla tanışma ve sohbet etme imkânı buldu.

Gecenin finalinde oldukça verimli bir etkinliğe ev sahipliği yapan Bilkent Cyberpark bir sonraki mezuniyet töreni için gün saymaya başladı.

Kuluçka Firmaları 0-2 yaşları arasında olan Ar-Ge fikirlerini hayata geçirme aşamasında, başlangıç sermayesi, networklere erişim, yatırımcılarla bir araya gelme, mentorluk, medya ve iletişim konularında desteğe ihtiyacı olan start-up firmalarıdır.

Bilkent Cyberpark hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.cyberpark.com.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor