İlk İşim Girişim Proje Yarışmasının 2015 Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Çalık Holding işbirliği ile bu yıl 2.’si düzenlenen 'İlk İşim Girişim Yeni ve Gelişen Teknolojiler Proje Pazarı' yarışmasının kazananları belli oldu. Detaylar Haberimizde

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Çalık Holding işbirliği ile bu yıl 2.’si düzenlenen 'İlk İşim Girişim Yeni ve Gelişen Teknolojiler Proje Pazarı' yarışmasının kazananları belli oldu.

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Çalık Holding işbirliği ile bu yıl 2.’si düzenlenen 'İlk İşim Girişim Yeni ve Gelişen Teknolojiler Proje Pazarı' etkinliğinin final programı ve ödül töreni YTÜ Davutpaşa Kampüsü tarihi Otağ-ı Hümayun binası ve Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

42 şehir, 67 üniversite, 2 kurum ve 30 firma olmak üzere toplam 261 projenin başvurduğu, 20 projenin yarı finale ve 10 projenin de finale kaldığı yarışmada ilk 3 proje seçkin üyelerden oluşan jüri tarafından belirlendi.

İlk İşim Girişim Proje Yarışması'nın Kazananları

Yarışmanın birincisi “Akıllı Grafen Biyosensör” projesiyle Miray Tayfun oldu, birincilik plaketini ve ödülünü Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek’in elinden aldı.

Yarışmanın ikincisi “Taşınabilir Fosfatemi ve Üremi Tanı ve Takip Cihazı” ile Özlem Tavukçuoğlu oldu, ikincilik plaketini ve ödülünü Çalık Holding Finansal Hizmetler Grup Başkanı Galip Tözge’nin elinden aldı.

Yarışmanın üçüncüsü “Hemen Görüş – Türkiye’nin Online Hastanesi” projesi ile Bahadır Ödevi oldu, üçüncülük plaketini ve ödülünü Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Cengiz Kaya’nın elinden aldı.

Geriye kalan projelerin sahipleri de plaketlerini ve ödüllerini jüri üyeleri, Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Üst Yöneticileri ve Çalık Holding Üst Yöneticileri’nin elinden aldı.

İlk İşim Girişim Proje Yarışması hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.ilkisimgirisim.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor