Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
İlk İşim Girişim Proje Yarışmasının 2015 Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Çalık Holding işbirliği ile bu yıl 2.’si düzenlenen 'İlk İşim Girişim Yeni ve Gelişen Teknolojiler Proje Pazarı' yarışmasının kazananları belli oldu.

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Çalık Holding işbirliği ile bu yıl 2.’si düzenlenen 'İlk İşim Girişim Yeni ve Gelişen Teknolojiler Proje Pazarı' etkinliğinin final programı ve ödül töreni YTÜ Davutpaşa Kampüsü tarihi Otağ-ı Hümayun binası ve Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

42 şehir, 67 üniversite, 2 kurum ve 30 firma olmak üzere toplam 261 projenin başvurduğu, 20 projenin yarı finale ve 10 projenin de finale kaldığı yarışmada ilk 3 proje seçkin üyelerden oluşan jüri tarafından belirlendi.

İlk İşim Girişim Proje Yarışması'nın Kazananları

Yarışmanın birincisi “Akıllı Grafen Biyosensör” projesiyle Miray Tayfun oldu, birincilik plaketini ve ödülünü Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek’in elinden aldı.

Yarışmanın ikincisi “Taşınabilir Fosfatemi ve Üremi Tanı ve Takip Cihazı” ile Özlem Tavukçuoğlu oldu, ikincilik plaketini ve ödülünü Çalık Holding Finansal Hizmetler Grup Başkanı Galip Tözge’nin elinden aldı.

Yarışmanın üçüncüsü “Hemen Görüş – Türkiye’nin Online Hastanesi” projesi ile Bahadır Ödevi oldu, üçüncülük plaketini ve ödülünü Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Cengiz Kaya’nın elinden aldı.

Geriye kalan projelerin sahipleri de plaketlerini ve ödüllerini jüri üyeleri, Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Üst Yöneticileri ve Çalık Holding Üst Yöneticileri’nin elinden aldı.

İlk İşim Girişim Proje Yarışması hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.ilkisimgirisim.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız