Huzurlarınızda Seyahat Ederken Kullanabileceğiniz Mobil Uygulamalar!

Fobito, yaz tatiline çıkmaya hazırlanan tatilcilerin işlerini kolaylaştıracak 11 mobil uygulamayı tatilciler için bir liste haline getirdi. Detaylar Haberimizde..

Fobito, yaz tatiline çıkmaya hazırlanan tatilcilerin işlerini kolaylaştıracak 11 mobil uygulamayı tatilciler için bir liste haline getirdi.

tr.fobito.com, tatilcilerin ilk kez gittikleri şehirlerde ya da ülkelerde nelere ihtiyaç duyacaklarını, istedikleri noktayı nasıl bulacaklarını, hangi toplu ulaşım araçlarını kullanabileceklerini, gittikleri yerlerin bilinmesi ve görülmesi gereken tarihi yerlerini, o yere özgü meşhur yemeklerin neler olduğunu öğrenmelerine yardımcı olacak mobil uygulamaları tatilciler için bir araya getirdi.

İşte tatilcilerin tatile çıkmadan önce telefon ya da tabletlerine yüklemesi önerilen o mobil uygulamalar;

1- HERE

Nokia'nın ücretsiz navigasyon uygulaması HERE Beta sürümüyle yayında. HERE ile internet bağlantısına gerek duymadan çevrimdışı haritaları kullanabilir ve rotanızı çizebilirsiniz. Türkçe ve kullanışlı bir arayüze sahip olan HERE'da sesli navigasyon, trafik durumu ve hız sınırı gibi özellikler de bulunuyor.

2- Gas Trip Calculator

Seyahatinize başlamadan önce yakıt masrafınızı ve aracınızın gezi rotanız boyunca ne kadar yakıt tüketeceğini hesaplamanıza yarayan Gas Trip Calculator uygulaması ile tatil bütçenizi hesaplayabilir hatta yakıt masrafından tasarruf bile edebilirsiniz.

3- AccuWeather

En çok kullanılan hava durumu uygulamalarından biri olan AccuWeather ile gittiğiniz yer neresi olursa olsun hava durumunu en isabetli şekilde öğrenebilir ve hazırlıksız yakalanmazsınız.

4- Google - Google Asistan

Dünyanın en büyük arama motoru ve aynı zamanda Android işletim sisteminin geliştiricisi olan Google'ın Android uygulaması ile aramalarınızı kolayca yapabilir ve Google Asistan özelliği ile telefonunuzu kişisel yardımcınız haline getirebilirsiniz.

5- Yandex.Navigasyon

Rusya’da geliştirilen ve Türkiye’de son derece yüksek meblağlarda yatırımda bulunan arama motor Yandex’in navigasyon uygulaması olan Yandex.Navigasyon ile seyahatiniz boyunca kaybolma ihtimalinizi en aza indirebilir, ilk kez gittiğiniz yerlerde bile sorunsuzca gezebilirsiniz.

6- Trivago - Otel Arama

Bu uygulama sayesinde gideceğiniz şehirdeki otelleri karşılaştırarak konaklamanızı istediğiniz kriterler ile en hesaplı hale getirebilirsiniz.

7- Citymapper

Henüz Türkiye’deki şehirlerin yer almadığı Citymapper uygulaması ile gideceğiniz şehirlerde sanal bir tur rehberine sahip oluyor ve gezdiğiniz şehirlerin tüm toplu ulaşım araçlarının bilgilerine erişebiliyorsunuz.

8- City Guides Catalog

Trip Advisor’un bir uygulaması olan City Guides Catalog sayesinde bulunduğunuz ya da seyahat etmekte olduğunuz şehrin en güzel yerlerini bulabilir ve kendinize bir tur planı oluşturabilirsiniz.

9- Hotel Tonight

Bulunduğunuz konuma en yakın ve en kaliteli otelleri bulmanıza yardımcı olacak bu uygulama ile dilediğiniz yerde konaklayabileceğiniz noktalara erişebilirsiniz.

10- Tripomatic

Seyahat edeceğiniz yere dair hava durumu bilgilerinin yanı sıra gezilebilecek noktaları da size söyleyen bu uygulama ile tatile çıkmadan bir tur rehberine sahip oluyorsunuz.

11- TripIt

Sık seyahat edenler için olmazsa olmaz uygulamalardan biri olan TripIt ile seyahat planınızı oluşturabilir ve tur programınızı çizebilirsiniz.

Haberimizi tatil planı yapan okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor