International Hackathon Silikon Vadisiyle Aynı Anda İstanbul’da!

BNP Paribas International Hackathon’ın İstanbul ayağı, TEB tarafından 12-14 Haziran 2015 tarihleri arasında Saklıköy TEB Formasyon Akademisi’nde gerçekleştirilecek. Detaylar haberimizde..

BNP Paribas International Hackathon’ın İstanbul ayağı, TEB tarafından 12-14 Haziran 2015 tarihleri arasında Saklıköy TEB Formasyon Akademisi’nde gerçekleştirilecek.

Türk Ekonomi Bankası (TEB), eş zamanlı olarak beş farklı ülkede gerçekleşecek global yazılım maratonu BNP Paribas International Hackathon’ın 12-14 Haziran tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek ayağına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 48 saat sürecek yazılım maratonunda finansal yazılım üreten girişimciler ve bankacılar, müşteri deneyiminde fark yaratmaya yönelik geliştirdikleri projelerle yarışacak.

Stratejik ortağı BNP Paribas ile bankacılık ve finans dünyası için müşteri deneyiminde fark yaratacak girişimci fikirlere destek olmayı amaçlayan Türk Ekonomi Bankası (TEB), 12-14 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da 48 saat sürecek bir yazılım maratonuna ev sahipliği yapacak. San Fransisco, Paris, Brüksel, Roma ve İstanbul olmak üzere 5 farklı şehirde eş zamanlı olarak düzenlenecek global yazılım maratonu BNP Paribas International Hackaton’ın İstanbul ayağı TEB’in Saklıköy’deki TEB Formasyon Akademisi’nde gerçekleşecek.

Finansal Yazılımcılara Mentorluk Desteği

Bankacılık ve finans dünyası için müşteri deneyiminde fark yaratacak, yenilikçi çözümler geliştirme ve girişimcilere destek olma amacıyla düzenlenen BNP Paribas International Hackathon, etkinlik boyunca finansal yazılım yapabilecek girişimci ve girişimci ekiplerini ağırlayacak. Kurgusal bir data seti kullanarak kod yazacak, mobil veya web tabanlı yazılım geliştirecek olan girişimciler, TEB ve diğer sektörlerden gelen uzmanlardan da mentorluk desteği alabilecek.

Aynı Anda 5 Ülkede

San Fransisco, Paris, Brüksel, Roma ve İstanbul olmak üzere beş farklı şehirde aynı anda düzenlenecek olan yarışmaya katılan girişimcilerin projeleri, teknoloji ve finans dünyasının önde gelen isimleri, melek yatırımcılar, danışmanlar, teknokent temsilcileri, global ödeme sistemi sağlayıcıları ve TEB yöneticilerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecek.

Toplam 120 Bin TL Ödül

Katıldıkları projelerin tüm haklarının yanı sıra toplamda 120 bin TL’lik para ödülü kazanacak olan girişimciler, online eğitim programlarına katılımın yanı sıra Türkiye ve uluslararası mentor network ağına erişim fırsatı yakalayabileceği gibi TEB Girişim Evi’nden de danışmanlık desteği almaya hak kazanacak.

Jüri tarafından belirlenecek iki girişimci ise Ekim ayında Paris’te gerçekleştirilecek Demo Day’e katılarak projesini uluslararası jüri karşısında sunma imkanı bulacak. Ayrıca girişimciler, TEB’in stratejik ortağı BNP Paribas’ın 80’e yakın ülkedeki global ağı sayesinde yeni müşterilere ulaşma ve işbirliği şansına da sahip olacak.

BNP Paribas International Hackathon hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.international-hackathon.bnpparibas ve www.teb.com.tr web adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi bankacılık, finans ve müşteri deneyiminde fark yaratacak projeleri bulunan girişimci okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor