Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Her Ay 325 Bin Kişi e-Devlet'e Dahil Oluyor!

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin yaptığı açıklamada,  2011 yılında yaklaşık 11 milyon civarında olan e-Devlet'i kullanıcılarının sayısının, 2014 sonunda 20 milyonu aştığını söyledi.

Bakan Bilgin, birçok kamu hizmetinin bilgisayar üzerinden alınabildiği e-Devlet uygulamasını kullanan sayısının son bir yılda yüzde 20 arttığını belirterek, "Her ay 325 bin kişi e-Devlet`e dahil oluyor" dedi.

"Yeni Türkiye" konseptinin en önemli ayaklarından birinin e-Devlet projesi olduğunu belirten Bilgin, kullanıcı sayısının artışından memnun olduklarını dile getirdi. Son 4 ayda e-Devlet Kapısı'na müracaat edenlerin, 1 milyon 634 bin 972 artışla 21 milyon 642 bin 222 kişiye çıktığına dikkati çeken Bilgin, "Her ay neredeyse 325 bin kişi şifre alarak e-Devlet sistemine dahil oldu" diye konuştu.

e-Devlet portalını kullananların sayısının son bir yılda yaklaşık 4 milyon kişi daha arttığına dikkati çeken Bilgin, şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımız kamu kurumlarına gitmeksizin evlerinde bilgisayarlarının başına geçerek devletten birçok hizmeti tek tuşla alabilmektedir. Biz artık devletimizi vatandaşımızın ayağına götürüyoruz. Bir yıl önce 133 kuruma ait 955 kalemde hizmet veriliyordu. Mayıs ayı itibarıyla kurum sayısını 175’e, hizmet kalemini ise bin 163’e çıkardık. Yaptığımız çalışmalar neticesinde vatandaşın e-Devlet hizmetinden daha fazla yararlanmasını sağladık. Devlet de çok önemli ölçüde bürokratik yükten kurtuldu."

e-Devlet hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.turkiye.gov.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

www.udhb.gov.tr kaynaklı haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 2.271 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Analiz / Yorum, Girişim Gelişmeleri, Trend / Yükselen Değer
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız