Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Bursa, 5 Gün Boyunca İnovasyon, Tasarım ve Ar-Ge'yi Konuşacak

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), kente değer katan projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bursa’yı inovasyonun, tasarımın ve modanın merkezi yapmak için harekete geçen BTSO, 27-31 Mayıs tarihleri arasında ‘İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları’nı gerçekleştirecek.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan BTSO Başkanı İbrahim Burkay, dünyada şehirler ve ülkeler arasında çetin bir rekabetin yaşandığını ifade etti. Türkiye’nin küresel rekabetin en önemli göstergelerinden biri olan Küresel İnovasyon Endeksi sıralamasında son 2 yılda 20 basamak birden yükseldiğine dikkat çeken Burkay, “Ancak hala 143 ülke arasında 54’üncü sıradayız. Dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer almak istiyorsak, firmalarımızın, sektörlerimizin, kentimizin ve ülkemizin rekabet gücünü artırmak, ekonomik kalkınmayı sürdürülebilir hale getirmek zorundayız” dedi.

“İnovasyon Bir Kültür Haline Gelmeli”

Üretimin, tarihin ve kültürün başkenti Bursa’ya Ar-Ge, İnovasyon ve Tasarım desteği ile cazibe merkezi kimliği kazandırmayı hedeflediklerini anlatan İbrahim Burkay, bu kapsamda İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları’nı gerçekleştirdiklerini açıkladı. Başkan Burkay, şunları kaydetti: “İnovasyonun, toplumun tüm kesimleri tarafından benimsenmesi ve bir kültür haline gelmesi gerekiyor. Daha önce bu çalışmalar, profesyoneller nezdinde yürütülüyordu. Bursa İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları, sanayicimizi, akademisyenlerimizi, girişimcilerimizi ve Bursa’daki tüm paydaşlarımızı bir araya getirerek, tasarım ve inovasyonun bir kültür olarak benimsenmesini sağlayacak önemli bir platform olacak. Toplumun tüm katmanlarının içerisinde olduğu bir platform oluşturduk. Bursa, 5 gün boyunca Ar-Ge’yi, inovasyonu, tasarımı ve modayı konuşacak.”

Bursa İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları'nda, tasarım yarışmalarından, otomotiv ve tekstil sektörlerinde gerçekleştirilen Ar-Ge proje pazarlarına, animasyon festivalinden tasarım zirvesine, ünlü modacıların sergilerinden Ev&Stil Fuarı’na kadar birçok etkinlik gerçekleştirilecek.

Unutmayın, "Bursa İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları" 27-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bursa İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.inovasyonvetasarimbulusmalari.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız