Bursa, 5 Gün Boyunca İnovasyon, Tasarım ve Ar-Ge'yi Konuşacak

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), kente değer katan projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bursa’yı inovasyonun, tasarımın ve modanın merkezi yapmak için harekete geçen BTSO, 27-31 Mayıs tarihleri arasında ‘İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları’nı gerçekleştirecek. Detaylar haberimizde..

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), kente değer katan projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bursa’yı inovasyonun, tasarımın ve modanın merkezi yapmak için harekete geçen BTSO, 27-31 Mayıs tarihleri arasında ‘İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları’nı gerçekleştirecek.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan BTSO Başkanı İbrahim Burkay, dünyada şehirler ve ülkeler arasında çetin bir rekabetin yaşandığını ifade etti. Türkiye’nin küresel rekabetin en önemli göstergelerinden biri olan Küresel İnovasyon Endeksi sıralamasında son 2 yılda 20 basamak birden yükseldiğine dikkat çeken Burkay, “Ancak hala 143 ülke arasında 54’üncü sıradayız. Dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer almak istiyorsak, firmalarımızın, sektörlerimizin, kentimizin ve ülkemizin rekabet gücünü artırmak, ekonomik kalkınmayı sürdürülebilir hale getirmek zorundayız” dedi.

“İnovasyon Bir Kültür Haline Gelmeli”

Üretimin, tarihin ve kültürün başkenti Bursa’ya Ar-Ge, İnovasyon ve Tasarım desteği ile cazibe merkezi kimliği kazandırmayı hedeflediklerini anlatan İbrahim Burkay, bu kapsamda İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları’nı gerçekleştirdiklerini açıkladı. Başkan Burkay, şunları kaydetti: “İnovasyonun, toplumun tüm kesimleri tarafından benimsenmesi ve bir kültür haline gelmesi gerekiyor. Daha önce bu çalışmalar, profesyoneller nezdinde yürütülüyordu. Bursa İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları, sanayicimizi, akademisyenlerimizi, girişimcilerimizi ve Bursa’daki tüm paydaşlarımızı bir araya getirerek, tasarım ve inovasyonun bir kültür olarak benimsenmesini sağlayacak önemli bir platform olacak. Toplumun tüm katmanlarının içerisinde olduğu bir platform oluşturduk. Bursa, 5 gün boyunca Ar-Ge’yi, inovasyonu, tasarımı ve modayı konuşacak.”

Bursa İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları'nda, tasarım yarışmalarından, otomotiv ve tekstil sektörlerinde gerçekleştirilen Ar-Ge proje pazarlarına, animasyon festivalinden tasarım zirvesine, ünlü modacıların sergilerinden Ev&Stil Fuarı’na kadar birçok etkinlik gerçekleştirilecek.

Unutmayın, "Bursa İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları" 27-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bursa İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.inovasyonvetasarimbulusmalari.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor