TÜRKONFED: İş Dünyasının Eleştirileri Hoşgörüyle Dikkate Alınmalı

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Süleyman Onatça, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarından gelen öneri ile eleştirilerinin hak edilmedik biçimde tepki almasını doğru bulmadıklarını söyledi. Detaylar haberimizde..

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Süleyman Onatça, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarından gelen öneri ile eleştirilerinin hak edilmedik biçimde tepki almasını doğru bulmadıklarını söyledi. Her iş insanının yatırım için öncelikle güven aradığını belirten Onatça, güvenin temelini de hoşgörünün oluşturduğunu söyledi.

Türkiye İşletmelerle Büyüyor

Adana Genç İşadamları Derneği’nin (AGİAD) ‘İş ve Meslek Ödülleri’ töreninde konuşan TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça, her iş insanının işletmesini büyütürken Türkiye’yi büyüttüğünü belirterek; “Karlılıklarımızı artırırken ülkemize değer katma, büyütme ve geliştirme peşindeyiz. Sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak görevler alıyor, tecrübelerimizi paylaşıyor, ülkemizin gelişmesi yönünde önerilerimizi sunuyoruz. Eleştirilerimizi de ifade ediyoruz. Ancak, yapılan bu eleştirilerin hak edilmedik biçimde tepki almasını, hedef gösterilmesini doğru bulmuyoruz” dedi.

İstihdam ‘Güven’le Artar

Ekonomi yönetimine yönelik öneri ve eleştirilerin bu denli tepkiyle karşılanmasının güven ortamına zarar verdiğini anlatan TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça; “Biz farklı fikirlerin rahatlıkla dillendirilebildiği, demokrasi şöleninin yaşandığı bir ortamda üretmeye devam etmek istiyoruz. Ülkemizin geleceğine güvenle bakmak istiyoruz. Çünkü güvendikçe yatırım yaparsınız. Güvendikçe borçlanırsınız. Güvendikçe satın alırsınız. Güvendikçe istihdam artırırsınız, güvendikçe elinize çantayı alır, dünyayı dolaşırsınız” diye konuştu.

Yöneticiler Bizimle Olmalı

Türkiye’nin geçtiğimiz yılı seçimle geçirdiğini, bu yılın ilk yarısının da ağırlıklı olarak seçim gündemiyle geçeceğini anlatan Onatça; “Uzun bir süredir ekonomiyi gündeminin ilk sırasına alamayan bir ülke konumundayız. Ümit ediyorum, daha fazla gerilmediğimiz, ayrımdan, ötekileştirmeden uzak bir süreci geride bırakırız. Biz iş insanları olarak pozitif bakmaya, gayrete, çalışmaya, çabaya devam edeceğiz. Ülkemizi, kentlerimizi yönetenlerin de daha ılımlı söylemlerle, ayrıştırma yerine birleştirme odaklı tutumlarla iş dünyasının yanında olmasını, engelleri aşmamızda bizimle olmasını diliyoruz” dedi.

Haberimizi iş dünyasından okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 3.287 kişi okudu.
Kategori: Etkinlik, STK, Ulusal
Yazar Hanife Merve Özcan Hakkında

İnönü Üniversitesi “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi” Lisansı 2011 mezunu yazar, Anadolu Üniversitesi “Marka İletişimi” bölümüne devam etmektedir. Bir kurs merkezinde “Bilgisayar Kullanımı” dersleri veren, dijital ajanslarda profesyonel olarak yaptığı Sosyal Medya Uzmanlığı işine Freelance olarak devam eden Yazar; Aralık 2014 - Mayıs 2015 aralığında Girişim Haber'de editörlük ve sosyal medya uzmanlığı yapmıştır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor