Avrupa Sosyal Yenilikçilik Yarışması Başvurularınızı Bekliyor!

Avrupa’nın büyüme modelinde “oyunun kurallarını değiştiren” fikirlere sahip herkesin katılabileceği “Büyümenin Yeni Yolları” temalı Avrupa Sosyal Yenilikçilik yarışması başvurularınızı bekliyor. Detaylar haberimizde..

Avrupa’nın büyüme modelinde “oyunun kurallarını değiştiren” fikirlere sahip herkesin katılabileceği “Büyümenin Yeni Yolları” temalı Avrupa Sosyal Yenilikçilik yarışması başvurularınızı bekliyor.

Büyümenin Yeni Yolları” temalı Avrupa Sosyal Yenilikçilik yarışması, esasen Kriz sonrasında klasik büyüme kuramlarının kıt kaynaklar ve toplumun büyük bir bölümünün dışlandığı büyüme modellerinin günümüz toplumlarının ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz kaldığına dikkat çekerek, sürdürülebilirlik ve kapsayıcı toplum için alternatif büyüme yollarına odaklanıyor.

Bu kapsamda Avrupa’nın büyüme modelinde “oyunun kurallarını değiştiren” fikirlere sahip herkes bu yarışmaya katılabiliyor. Örneğin;

  • Ekonomik büyüme modellerinin yapıldığı varsayımlara meydan okuyan,
  • Tedarik zinciri, üretim, teslim şekilleri veya yaygın ürün ve hizmetlerin kullanımını sorgulayan,
  • Yeni teknolojiler yaratan veya mevcut teknolojinin daha akıllı kullanımını hedefleyen,
  • Bugünün ve yarının toplumsal zorluklarına yeni çözümler üreten fikirler gibi.

Avrupa Sosyal Yenilikçilik Yarışması’nda ilk üçte yer alan projelere 50.000 Avro tutarında destek sağlanacak.

Unutmayın, Avrupa Sosyal Yenilikçilik Yarışması'nın son başvuru tarihi 8 Mayıs 2015.

Avrupa Sosyal Yenilikçilik Yarışması hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz ec.europa.eu web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi Avrupa’nın büyüme modelinde oyunun kurallarını değiştirecek fikirlere sahip okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Hanife Merve Özcan Hakkında

İnönü Üniversitesi “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi” Lisansı 2011 mezunu yazar, Anadolu Üniversitesi “Marka İletişimi” bölümüne devam etmektedir. Bir kurs merkezinde “Bilgisayar Kullanımı” dersleri veren, dijital ajanslarda profesyonel olarak yaptığı Sosyal Medya Uzmanlığı işine Freelance olarak devam eden Yazar; Aralık 2014 - Mayıs 2015 aralığında Girişim Haber'de editörlük ve sosyal medya uzmanlığı yapmıştır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor