Bir Fikrin Mi Var? 22 Mart'ta Yarı Final Heyecanıyla Ekranlarınızda!

Türk Televizyonlarında bir ilk ile tam 2 milyon TL'lik ödülün girişimcilere dağıtılacağı Türkiye’nin en büyük girişimcilik yarışması BİR FİKRİN Mİ VAR, "yarı final" heyacanıyla 360 ekranlarında birbirinden ilginç fikirlerin önünü açmaya devam ediyor! Detaylar haberimizde..

Türk Televizyonlarında bir ilk ile tam 2 milyon TL'lik ödülün girişimcilere dağıtılacağı Türkiye’nin en büyük girişimcilik yarışması BİR FİKRİN Mİ VAR, "yarı final" heyacanıyla 360 ekranlarında birbirinden ilginç fikirlerin önünü açmaya devam ediyor!

Tam 7 yıldır büyük bir başarı ile devam eden ve içinden çıkan fikirlerin milyon dolarlık işlere dönüştüğü Bir Fikrin mi Var?, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve KOSGEB desteği ile girişimcilerin hayallerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

Yeditepe Üniversitesi, Kamil Koç , Bilim Sanayi Bakanlığı, Kosgeb, Aktif Bank, Arzum, Inventram, DialogWebPoint ve Destek Patent gibi önemli firmaların desteklediği Bir Fikrin mi Var?’ın ana jürisi olan Zuhal Mansfield, Murat Kolbaşı, Yalçın Ayaydın ve Fuat Sami yarı final dönemi boyuncada girişimcilerin projelerini değerlendirecekler.

Her hafta 1 konuk jüri daha ağırlanacak olan yarışma iş dünyasından önemli isimlerinin katılımı ile gerçekleşecek. 2.000.000 TL büyük ödülün yanı sıra, değerli Sponsorlar da kendi alanlarındaki birincilere ödüllerini takdim edecekler.,

Bu Hafta "birFİKRİNmiVAR?" Yarı Finalinde Yarışacak Girişimciler ve Girişimleri


Viskoz Akışlı Isıtıcı

Yarışmaya Yalova'dan katılarak yarı finale kalmayı başaran girişimci Cengiz Dev, "Viskoz Akışlı Isıtıcı" projesi ile bir odanın ayda 100-150 W elektrik enerjisi tüketerek maksimum 18 TL'ye ısıtılmasını amaçlayan bir proje geliştirmiş. Proje hakkında daha detaylı bilgi için röportajımızı buradan okuyabilirsiniz.


Köpek ve Şoför Güvenliği

Yarışmaya Konya'dan katılarak yarı finale kalmayı başaran girişimci Ali Gün geliştirdiği "Köpek ve Şoför Güvenliği" projesi ile kedi ve köpekleri sadece onların duyabileceği bir ses ile yoldan uzaklaştırarak, ölmelerini ve trafik kazalarını engellemeyi amaçlıyor. Proje hakkında daha detaylı bilgi için röportajımızı buradan okuyabilirsiniz.


Akıllı Vana

Yarışmaya Ankara'dan katılarak yarı finale kalmayı başaran girişimci Murat Dal, geliştirdiği "Akıllı Vana" projesi ile gereksiz su kaybı ve baskınını önlemeyi ve bu sistem sayesinde, istem dışı su tüketimine son vermeyi amaçlıyor.


Kademeli Akışkan Yatak Piroliz Sistemi

Yarışmaya Ankara'dan katılarak yarı finale kalmayı başaran girişimci Ersin Kayhan, geliştirdiği "Kademeli Akışkan Yatak Piroliz Sistemi" projesi ile evsel ve endüstriyel atıkların bertaraf edilmesi ile enerji ihtiyacı problemine önemli ölçüde katkıda bulunmayı hedefliyor.


Dikey Su Hazneli Süpürge Yapılanması

Yarışmaya Ankara'dan katılarak yarı finale kalmayı başaran girişimci Arif Sezer'in geliştirdiği "Dikey Su Hazneli Süpürge Yapılanması", kapalı alanları temizleyen, pratik, portatif, hafif, enerji tasarruflu, kullanım kolaylıklı, toz torbasız dikey su hazneli elektrikli süpürgesi olma özelliği taşıyor.


Gizlenebilir Tekerlekli Mobilya Tasima Sistemleri

Yarışmaya Konya'dan katılarak yarı finale kalmayı başaran girişimci Ahmet Aslantaş'ın geliştirdiği "Gizlenebilir Tekerlekli Mobilya Tasima Sistemleri", gizlenebilir tekerlek mekanizmasına sahip bir mobilya ayağı. Kolay hareket ettirilebilme özelliğine sahip.


Cengiz Dev, Ali Gün, Murat Dal, Ersin Kayhan, Arif Sezer ve Ahmet Aslantaş isimli girişimciler projelerinin detaylarını pazar akşamı birFİKRİNmiVAR? Jürisine sunacak. 22 Mart 2015 Pazar akşamı 19:00’da TV360 ekranlarında yayınlanacak birFİKRİNmiVAR? TV Show’unu izleyerek bu girişimler hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

birFİKRİNmiVAR? yarışması hakkında diğer tüm detaylar için www.birfikrinmivar.com web adresini ziyaret edebilir, girişim başvurularınızı buradan yapabilirsiniz.

Haberimizi iş fikri veya girişim prototipi olan ve yatırım arayan girişimci okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor