BIC Angel Investments, Erken Seviye Girişimler İçin Startnow101'i Duyurdu!

StartNow101 ismi verilen program ile büyüme ve gelişme potansiyeli olan startuplar 50 bin TL veya üzeri nakdi ve gayri nakdi sermayenin yanı sıra BIC Angel Investments bünyesindeki deneyimli bir melek yatırımcıdan mentorluk alabilecek. Detaylar haberimizde..

BIC Angel Investments, Türkiye’de girişimcilik ekosisteminin büyümesine destek olmak amacıyla hazırladığı programlara bir yenisini daha ekledi. Türkiye’de ilk kez bir melek yatırım şirketi yatırım almaya henüz hazır olmayan startup’lar için bir destek program hayata geçiriyor.

Startnow101 programı kapsamında girişimcilere 50 bin TL veya üzeri çekirdek sermaye, karşılıklı eşleştirme sonucunda konusunda uzman BIC Angel Investments bünyesindeki tecrübeli melek yatırımcıdan haftada en az üç saat birlikte çalışma olanağı, gerekli görülen durumlarda BIC Angel Investments partneri olan kuluçka merkezlerinde eğitim fırsatı sağlanacak. Ofis ve hızlandırma programı desteği, BIC Angel Investments yatırımcılarının network ve iş bağlantılarından faydalanma imkanı, BIC Angel Investments dijital pazarlama uzmanlarından destek, hukuki konularda, finans ve muhasebe alanlarında danışmanlık sağlanacak. Bu destekler arasında en önemlisiyse kuşkusuz konu hakkında tecrübeye sahip olan mentör/yatırımcıyla birlikte çalışma ve iş geliştirme olacak. Tüm bunların yanı sıra bir önemli destekse, uygun görülen koşullarda firmanın San Francisco’da ofis açması ve oradaki kilit bağlantılara ulaşmasının sağlanması olacak.

Hedef Potansiyeli Olan Proje ve Ekipleri Melek Yatırıma Hazırlamak

Türkiye melek yatırımcılık ekosistemine katkılarından dolayı Yılın Melek Yatırımcısı ödülünü de kazanan BIC Angel Investments’ın Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Joachim Behrendt, Starnow101 isimli program ile henüz melek yatırım almaya hazır olmayan girişimleri hedeflediklerini söyledi. Behrendt, kuruldukları günden bugüne yüzlerce girişim ve fikir dinlediklerini  belirterek; dinledikleri girişimler arasından bazılarını çok beğendiklerini ancak bunların melek yatırım alma olgunluğuna henüz erişmediğini belirtti. Startnow101’in de pazardaki bu ihtiyaçtan hareketle geliştirildiğini dile getirdi.

Startnow101 sayesinde girişimciler iş modellerini geliştirip, onları doğrulayacak pazarlama bütçesine sahip olacaklar. Yaptıkları test ölçeğindeki tanıtım faaliyetleri sonrasında melek yatırımcıların yatırım kararını verirken baktıkları göstergeleri oluşturmuş olacaklar.

Behrendt, programı başarıyla tamamlayan girişimlerin BIC Angels bünyesinde melek yatırım için değerlendirileceğini, böylece melek yatırımların alt yapısını hazırladıklarını ve başarılı melek yatırımların sayısını arttırmayı hedeflediklerini belirtti.

Startnow101 hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.startnow101.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi girişimci okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Hanife Merve Özcan Hakkında

İnönü Üniversitesi “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi” Lisansı 2011 mezunu yazar, Anadolu Üniversitesi “Marka İletişimi” bölümüne devam etmektedir. Bir kurs merkezinde “Bilgisayar Kullanımı” dersleri veren, dijital ajanslarda profesyonel olarak yaptığı Sosyal Medya Uzmanlığı işine Freelance olarak devam eden Yazar; Aralık 2014 - Mayıs 2015 aralığında Girişim Haber'de editörlük ve sosyal medya uzmanlığı yapmıştır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor