Huzurlarınızda 28 Şubat'ta birFİKRİNmiVAR?'da Yarışacak Girişimler

Son 7 senedir yüzbinlerce TL yatırım yaparak başarılı girişimcilerin hayallerini gerçekleştiren "birFİKRİNmiVAR?", 28 Şubat'ta TV 360 ekranlarında girişimcileri tanıtmaya ve ödüllendirmeye devam edecek. Detaylar haberimizde..

Son 7 senedir yüzbinlerce TL yatırım yaparak başarılı girişimcilerin hayallerini gerçekleştiren "birFİKRİNmiVAR?", Cumartesi akşamları 20:00’da TV 360 ekranlarında girişimcileri tanıtmaya ve ödüllendirmeye devam ediyor.

"birFİKRİNmiVAR?"  Türk televizyonlarının en büyük para ödülü olan 2 milyon TL yatırım ödülü ile bir ilke imza atarak girişimcilerin hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Aynı zamanda bu 2 milyon TL’lik büyük ödül için Türkiye’nin en önemli kurumlarından KOSGEB 1 milyon TL’yi bulan şirket hibe paketleriyle girişimcileri desteklerken, Türkiye’nin en büyük yatırım bankası Aktif Bank da 1 milyon TL tutarında bir fonla girişimcilerin hayalini gerçeğe dönüştürecek. Bunun dışında "birFİKRİNmiVAR?" girişimcilik yarışmasının sporsorları da dereceye giren girişimcileri çeşitli ödüllerle ödüllendiriyor.

"birFİKRİNmiVAR?" girişimcilik yarışmasının jürisinde ülkemiz iş dünyasının önemli isimleri yer alıyor. İşte jüri üyeleri; LabX Yatırım Danışmanlığı şirketinin kurucusu Fuat Sami, Miroglio Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Ayaydın, Madencilik sektörünün en iddialı isimlerinden Zuhal Mansfield, Arzum’un Ceosu Murat Kolbaşı ve her programda sürpriz bir konuk jüri.

Bu Hafta "birFİKRİNmiVAR?" da Yarışacak Girişimciler ve Girişimleri


Akıllı Kurs

Sait Bülent Gülercin tarafından geliştirilen "Akıllı Kurs" projesi akıllı tahtanın bir üst versiyonu. Bu proje ile öğretmenler öğrencilere sırtını dönmeden ders anlatabilmekte ve tahtayı kullanabilmekte.


Otomatik Hidrolik Su Kontrol Kapağı

Nazır Kayacık tarafından geliştirilen "Otomatik Hidrolik Su Kontrol Kapağı" projesi su yapılarındaki suların kontrol edilmesine ve yönlendirilmesine olanak sağlayan yeni bir kapak sistemi.


Kuvvetli Manyetik Cam Silme Aparatı

Kazım Ergin tarafından geliştirilen "Kuvvetli Manyetik Cam Silme Aparatı" pencere camlarının temizliğine yönelik geliştirilmiş bir aparat. Bu aparat camların dışını ve içini aynı anda daha çabuk ve daha temiz temiz temizleyebilme özelliğine sahip.


FIFO (First In First Out)

Hulusi Yağ tarafından geliştirilen "FIFO (First In First Out)" projesi ise üretilen ilk ürünün ( cam Paketinin ) ambardan ilk olarak sevk edilmesini sağlıyor.


Engelsiz Salıncak

Mevlüde Altun tarafından geliştirilen "Engelsiz Salıncak" projesi engelli çocukların da parkta oynayabilmeleri ve rahatça salıncağa binmeleri için geliştirilen bir proje. 


Sait Bülent Gülercin, Nazır Kayacık, Kazım Ergin, Hulusi Yağ ve Mevlüde Altun isimli girişimciler projelerinin detaylarını cumartesi akşamı birFİKRİNmiVAR? Jürisine sunacak. 28 Şubat 2015 Cumartesi akşamı 20:00’da TV360 ekranlarında yayınlanacak birFİKRİNmiVAR? TV Show’unu izleyerek bu girişimler hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

birFİKRİNmiVAR? yarışması hakkında diğer tüm detaylar için www.birfikrinmivar.com web adresini ziyaret edebilir, girişim başvurularınızı buradan yapabilirsiniz.

Haberimizi iş fikri veya girişim prototipi olan ve yatırım arayan girişimci okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor