Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi "Anadolu 500" Açıklandı!

Ekonomist Dergisi'nin Türk Ekonomi Bankası (TEB) iş birliğiyle ve Turkcell'in desteğiyle düzenlediği "Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi-Anadolu Kaplanları" araştırmasının ödül töreni gerçekleştirildi. Detaylar haberimizde..

Ekonomist Dergisi'nin Türk Ekonomi Bankası (TEB) iş birliğiyle ve Turkcell'in desteğiyle düzenlediği "Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi-Anadolu Kaplanları" araştırmasının ödül töreni gerçekleştirildi.

Törende; ‘En Büyük 5 Şirket’, ‘İhracatını En Çok Artıran 5 Şirket’, ‘İstihdamını En Çok Artıran 5 Şirket’ ve ‘Cirosunu En Çok Artıran 5 Şirket’ ve ‘Kârını En Çok Artıran 5 Şirket’ olmak üzere 5 kategoride toplam 25 firma ödüllendirildi. Söz konusu firmaların haricinde, ‘Anadolu 500'e En Çok Şirket Gönderen Gruplar’ kategorisinde de 3 şirket ödüle layık görüldü.

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, törende yaptığı konuşmada, geçmişte ekonomik verilerin parlak olmadığı dönemlerde Anadolu'ya gittiklerinde oradan hep moral aldıklarını belirterek: "Bugün eğer Türk bankacılık sektörü kalkındı ve büyüdü ise bu hep sizin bize aşıladığınız moralle oldu." dedi.

Leblebici, bu nedenle "Anadolu 500" araştırmasına 11 yıldır destek vermelerinin en çok gurur duydukları işlerden biri olduğunu ifade etti.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş da Türkiye'nin büyümesinin aslında Anadolu'daki şirketlerin büyümesi, kar etmesi, ihracatını ve istihdamını artırması demek olduğunu söyledi.

Turkcell ailesi olarak Anadolu'da yaptıkları organizasyonlarla mobil şirket dönüşümünde onların yanında olmayı görev bildiklerini aktaran Kocabaş: "Sizlerin güvenilir iş ortağı olmak yolculuğunda yanınızda olmayı asıl vazifemiz olarak görüyoruz. Anadolu 500 içerisinde her 10 şirketten 9'u teknoloji çözüm ortağı olarak bu yolculuklarında bizi tercih etti. Sizlere bu anlamda teşekkürü borç biliriz. Ekip olarak teknoloji çözümlerimizle yanınızdayız" diye konuştu.

Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü Rauf Ateş ise Türkiye'nin yeni ve büyük şirketlerinin artık Anadolu'dan da geldiğini belirterek "Türkiye'nin daha büyük, çok insan çalıştıran ve değer yaratan şirketlere ihtiyacı var. Dünyanın 500 büyük şirketi içerisinde şirketlerimiz var. Dünyanın 500 büyük markası içinde de şirketlerimizin olması gerekiyor. Umarım Anadolu 500'den bu ölçüde şirketler yaratabileceğiz" dedi.

‘Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi-Anadolu Kaplanları’ sonucunda ödül alan şirketler:

En Büyük 5 Şirket

 1. Tosçelik Profil
 2. Tiryaki Agro Gıda
 3. Erbakır
 4. Kroman Çelik
 5. Sarkuysan Elektrolitik Bakır

İhracatını En Çok Artıran 5 Şirket

 1. Arıkan Mensucat
 2. Abalıoğlu Yem Soya
 3. Işık Ahşap Profil
 4. Muratbey Gıda ve Süt Ürünleri
 5.  Royal Halı

İstihdamını En Çok Artıran 5 Şirket

 1. Balpet Petrol Ürünleri
 2. Ritaş Kimya ve Tekstil
 3. Kipaş Mensucat
 4. Kayseri Şeker Fabrikası
 5. Çekok Gıda

Cirosunu En Çok Artıran 5 Şirket

 1. Erdemoğlu Dış Ticaret
 2. Kipaş Mensucat
 3. As-Do Hazır Beton
 4. Karaçuha Tarım Ürünleri
 5. Eti Gıda

Kârını En Çok Artıran 5 Şirket

 1. Best AŞ
 2. Emaş Plastik
 3. Tellioğlu Yem Gıda Entegre
 4. Mutlu Makarnacılık
 5. Formfleks Yalıtım Ürünleri

Anadolu 500'e En Çok Şirket Gönderen Gruplar

 1. Boydak Holding
 2. Erdemoğlu Şirketler Grubu
 3. Sanko Holding

"Anadolu Kaplanları 500" araştırması sonucu ödül alan şirketleri tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. GirişimFinans.com kaynaklı haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Hanife Merve Özcan Hakkında

İnönü Üniversitesi “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi” Lisansı 2011 mezunu yazar, Anadolu Üniversitesi “Marka İletişimi” bölümüne devam etmektedir. Bir kurs merkezinde “Bilgisayar Kullanımı” dersleri veren, dijital ajanslarda profesyonel olarak yaptığı Sosyal Medya Uzmanlığı işine Freelance olarak devam eden Yazar; Aralık 2014 - Mayıs 2015 aralığında Girişim Haber'de editörlük ve sosyal medya uzmanlığı yapmıştır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
 •   Yorum  
 •   Önizle  
Yükleniyor