Huzurlarınızda 14 Şubat'ta birFİKRİNmiVAR?'da Yarışacak Girişimler

Son 7 senedir yüzbinlerce TL yatırım yaparak başarılı girişimcilerin hayallerini gerçekleştiren "birFİKRİNmiVAR?", bu sezonda Cumartesi akşamları 20:00’da TV 360 ekranlarında girişimcileri tanıtmaya ve ödüllendirmeye devam ediyor. Detaylar haberimizde..

Son 7 senedir yüzbinlerce TL yatırım yaparak başarılı girişimcilerin hayallerini gerçekleştiren "birFİKRİNmiVAR?", Cumartesi akşamları 20:00’da TV 360 ekranlarında girişimcileri tanıtmaya ve ödüllendirmeye devam ediyor.

"birFİKRİNmiVAR?"  Türk televizyonlarının en büyük para ödülü olan 2 milyon TL yatırım ödülü ile bir ilke imza atarak girişimcilerin hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Aynı zamanda bu 2 milyon TL’lik büyük ödül için Türkiye’nin en önemli kurumlarından KOSGEB 1 milyon TL’yi bulan şirket hibe paketleriyle girişimcileri desteklerken, Türkiye’nin en büyük yatırım bankası Aktif Bank da 1 milyon TL tutarında bir fonla girişimcilerin hayalini gerçeğe dönüştürecek. Bunun dışında "birFİKRİNmiVAR?" girişimcilik yarışmasının sporsorları da dereceye giren girişimcileri çeşitli ödüllerle ödüllendiriyor.

"birFİKRİNmiVAR?" girişimcilik yarışmasının jürisinde ülkemiz iş dünyasının önemli isimleri yer alıyor. İşte jüri üyeleri; LabX Yatırım Danışmanlığı şirketinin kurucusu Fuat Sami, Miroglio Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Ayaydın, Madencilik sektörünün en iddialı isimlerinden Zuhal Mansfield, Arzum’un Ceosu Murat Kolbaşı ve her programda sürpriz bir konuk jüri.

Bu Hafta "birFİKRİNmiVAR?" da Yarışacak Girişimciler ve Girişimleri


Akıllı Sandalye

Mustafa Onur Aydın tarafından geliştirilen "Akıllı Sandalye" projesi, kullanıcısının vereceği sesli komutlar ya  da dokunmatik ekran ile hareket edebilen, telefon görüşmesi, mesajlaşma, internete girme işlemlerini gerçekleştirebilen bir akülü sandalye.


Otomatik Civili Patlamaz Oto Lastigi

Ahmet Günal tarafından geliştirilen "Otomatik çivili patlamaz oto lastiği" ise, araç içine takılan (on-off) tuş yardımıyla çalışan içerisinden çelik çiviler çıkarabilen ve buz kalınlığına göre kendini ayarlayabilen bir sistem.


Akıllı Ayakkabı

Güngör Taslı tarafından geliştirilen "Akıllı Ayakkabı"ise, ayakkbıya eklenen bir aparatla elimize aldığımız herşeyin net gramını kilosunu söylüyor.  Bir nevi "Ayaklı tartı oluyoruz" diyebiliriz.


Artı Enerji Evi

Muzaffer Tamer - Aykut Levent Yavuz isimli girişimciler tarafından geliştirilen "Artı Enerji Evi" ise kullandığından fazla enerji üretebiliyor hatta fazla gelen enerji şehir şebekesine satılabiliyor.


AEROTURKA (Kanat çırparak uçan taşıt)

Ünal Sel tarafından geliştirilen "AEROTURKA", her tür araziye ve suya iniş yapabilme özelliğine sahip. Bu araba için adeta "uçan araba" denilebilir.


Girişimciler Mustafa Onur Aydın, Ahmet Günal, Güngör Taslı, Muzaffer Tamer, Aykut Levent Yavuz ve Ünal Sel projelerinin detaylarını cumartesi akşamı birFİKRİNmiVAR? Jürisine sunacak. 14 Şubat 2015 Cumartesi akşamı 20:00’da TV360 ekranlarında yayınlanacak birFİKRİNmiVAR? TV Show’unu izleyerek bu girişimler hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

birFİKRİNmiVAR? yarışması hakkında diğer tüm detaylar için www.birfikrinmivar.com web adresini ziyaret edebilir, girişim başvurularınızı buradan yapabilirsiniz.

Haberimizi iş fikri veya girişim prototipi olan ve yatırım arayan girişimci okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor