Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
MasterCard'dan Girişimcilere Start Path ile Gelişim Fırsatı!

MasterCard, yeni kurulan startup şirketleri destekleyerek inovatif ticaret çözümleri geliştirmek üzere kurduğu Start Path programında yeni sezon başvurularını başlattı. Türkiyeli girişimciler dâhil tüm Avrupalı şirketleri davet eden MasterCard Start Path eğitimiyle inovasyon için çalışan şirketler stratejik partnerlerle yeni iş fırsatları yakalayacak.

Start Path Europe, ticaret çözümlerine yönelik çalışan startup şirketlere mentorluk ve eğitim sunmak amacıyla 2015 sezonu başvurularını başlattı. Her yıl Avrupa’dan sekiz girişimci şirket seçen ve girişimcilere 12 aylık eğitim sunan Start Path, Nisan ayında başlayacak. Türk girişimcilerin katılımına da açık Start Path’te başvurular 19 Şubat tarihine kadar alınacak.

İnovatif ticaret çözümleri geliştirmek isteyen ya da çözümünü şimdiden test aşamasına getirmiş girişimciler arasından Mart ayında yapılacak değerlendirmede seçilecek 8 şirket, 12 aylık hızlandırma programının ilk etabında Dublin’de eğitime katılacak. MasterCard’ın global uzman havuzundan eğitmenlerle birlikte MasterCard partnerleri de girişimcilerin iş fikirlerini geliştirmeleri için mentorluk sunacak.

Dublin’deki eğitimin ardından mentorluk süreci sahaya taşınacak. Şirketler tam kapasiteyle çalışarak, MasterCard’ın stratejik müşterileriyle bir araya gelecek. Kritik çözümler ve özel ürünler ortaya koyma ve iş modellerini hayata geçirme fırsatı bulacak. Start Path Europe katılımcıları böylece yaratıcı fikirlerini MasterCard’ın geniş partner ağıyla buluşturma şansını yakalayacak. Start Path Europe için başvurular 19 Şubat 2015 Perşembe gününe kadar devam edecek.

MasterCard Start Path Europe’un ilk dönemi 2014 yılında altı finalist girişimcinin katılımıyla tamamlandı. 30’dan fazla ülkeden başvuran şirketler arasında Ridango, Zencard, Xpreso, Instabank, MePin ve Storee, Start Path’ın ilk altı mezununu oluşturdular.

Dublin’de 2012’den beri faaliyet gösteren Xpreso, e-ticarette takip ve teslim zamanı için müşterilerin kuryelerle doğrudan irtibat kurarak evde kargo bekleme süresini kısaltan mobil çözümler sunuyor. Xpreso’nun CEO’su Simon Pleass; “Start Path sayesinde Xpreso’da bir sıçramaya imza attık. MasterCard’ın desteğiyle büyük kurumlara ulaşabildik. İş fırsatlarıyla birlikte satış hacmimizi de artırdık” diyor.

MasterCard Start Path Global Başkanı Stephane Wyper, Start Path Europe’ın yeni dönemini şöyle değerlendirdi:
“Girişimcilerin ayrı ayrı ihtiyaçlarını dinleyerek, onlara yönelik destek ve mentorluk sunduğumuz Start Path Europe’u benzerlerinden ayrılan bir eğitim programı olarak görüyoruz. Amacımız girişimcileri başarıya ulaştırmak ve yalnız başlarına erişemeyecekleri bir büyüme hızına el birliğiyle ulaşmak.”

Unutmayın, Start Path Europe için başvurular 19 Şubat 2015 Perşembe gününe kadar devam edecek. Başvuruda bulunmak isterseniz başvuru işlemlerinizi buradan gerçekleştirebilirsiniz.

MasterCard Start Path hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.startpath.com web adresini ziyaret edebilir, ayrıca Twitter hesabını takip edebilirsiniz.

Haberimizi ekosistemimizdeki tüm girişimci okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 5.576 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Eğitim / Üniversite, Tanıtım Haberi
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız