Araştırmacı Girişimciler, TÜBİTAK Çağrı Merkezinden Haberdar mısınız?

TÜBİTAK, destek programları, burslar, yarışmalar ve yayınlar hakkında her türlü soru ve başvurunun etkin ve hızlı şekilde yanıtlanması için 444 66 90 numaralı çağrı merkezini hizmete açtı. Detaylar haberimizde..

TÜBİTAK, destek programları, burslar, yarışmalar ve yayınlar hakkında her türlü soru ve başvurunun etkin ve hızlı şekilde yanıtlanması için 444 66 90 numaralı çağrı merkezini hizmete açtı.

Öğrenci, akademisyen, araştırmacı ve diğer vatandaşlarla daha sağlıklı iletişim kurulması amacıyla TÜBİTAK’ın 444 66 90 numaralı çağrı merkezi kullanıma açıldı. Mesai saatleri içerisinde hizmet veren 444 66 90’a gelen çağrılar, müşteri hizmetleri temsilcileri tarafından karşılanıyor. Merak edilen konularda vatandaşlara yardımcı olunuyor, gelen tüm başvurular online olarak kayıt altına alınıyor. Arayanların iletişim bilgileri alınarak, bilgi edinmek istedikleri konular hakkında geri dönüş yapılıyor.

08.30-17.30 saatleri arasında hizmet veren çağrı hattı ile;

  • Burs ve destek hizmetlerine yönelik bilgi aktarımı,
  • TÜBİTAK dergileri, kitapları ile bu kaynakların e-satış ve abonelik işlemleri,
  • Proje bazında danışmanlık,
  • Eğitim ve destek talepleri için yönlendirme, 
  • TÜBİTAK İş Uygulama Yazılımları’nın kullanımına ilişkin yönlendirme ve bilgi desteği

ile alınan kayıtlar doğrultusunda oluşturulan istek, dilek ve şikâyet raporlarının ilgili birimlere iletimi ve e-Posta ile destek hizmeti sağlanıyor.

TÜBİTAK'ın faaliyetleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.tubitak.gov.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca "TÜBİTAK Destekleri Forum"u aracına buradan kayıt olarak soru, görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Haberimizi TÜBİTAK'ın faaliyetlerini yakından takip eden okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor