Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Türkiye'nin 6. Akredite Melek Yatırımcı Ağı "İstanbul İş Melekleri" Oldu!

İstanbul İş Melekleri, geçen ay itibariyle Türkiye'nin 6. Akredite Melek Yatırımcı Ağı oldu. İstanbul İş Melekleri akreditasyon sonrası ilk etkinliğini 9 Aralık 2014 tarihinde gerçekleştirdi.

İstanbul İş Melekleri, yüksek etki yaratacak yeni girişimleri başlangıç aşamasında keşfetmek, mentorluk yapmak ve Türkiye'deki potansiyel yatırımcıları geliştirmeyi amaçlayan bir akredite melek yatırımcı ağı.

4 girişimin sunum yaptığı etkinliğe, 35 yatırımcı katıldı. 2015 yılı itibariyle melek yatırımcı sayısını arttırmayı planlayan İstanbul İş Melekleri, özellikle yeni yatırımcıları ekosisteme kazandırmak için çalışmalar yapıyor.  Yeni yatırımcıları ise "Ortak Yatırım" yapmaya yönelterek deneyim kazanmalarını bu sayede Türkiye'nin melek yatırım hacmini arttırmayı hedefliyor.

Ayrıca İstanbul İş Melekleri, yatırım önceliğinde olan girişimcilere yasal ve ticari süreçte yardımcı olarak ölçeklenebilir projeler yaratmayı hedefliyor. Bu süreçte, üyeleri ile girişimcilere strateji geliştirme ve büyüme konularında rehberlik ediyorlar.

İstanbul İş Melekleri Hakkında:

İstanbul İş melekleri 2012 yılında Gülsüm Çıracı ve Kadir Boysan liderliğinde kurulmuş. Üye melek yatırımcıları;  başlangıç aşamasındaki girişimcileri pazar lideri olmaları için hızlandıracak deneyimli kişilerden oluşuyor.

İstanbul İş melekleri, seçmiş olduğu projelere tohum ve erken aşama döneminde yatırımlar yapıyor. Yatırım aralığı esnek olmak ile beraber genelde 50.000 TL - 500.000TL aralığında. Bölgedeki yatırımcılar için, Türkiye'nin "yatırım merkezi" olmasına katkıda bulunmayı hedeflemekte. İstanbul İş melekleri'nin yatırım alanları önceliği ise yazılım, ileri teknolojiler, mobil teknolojiler ve internet teknolojileri.

İstanbul İş Melekleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyen okurlarımız www.istanbulbusinessangels.org web adresini ziyaret edebilirler. Haberimizi girişimci okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız