Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Şirket Ortağım Melek Yatırımcı Ağı Lansmanı İstanbul’da Gerçekleştirildi!

Şirket Ortağım Melek Yatırımcı Ağı melek yatırımcı - girişimci buluşmalarının 8.si Global Girişimcilik Haftası kapsamında 21 Kasım Cuma günü Qubbeİstanbul’da yoğun bir katılımla gerçekleşti. Yeni yapısının tanıtıldığı Şirket Ortağım Melek Yatırımcı Ağı lansmanında iş dünyasının önemli isimleri de yer aldı.

Şirket Ortağım Melek Yatırımcı Ağ Başkanı Sayın Mehmet Buldurgan’ın açılış konuşması ile başlayan toplantıda, Hazine Müsteşarlığı Daire Başkanı Sayın Hakan Ertürk "Türkiye'de Bireysel Katılımcı Sistemi Mevzuatı"nı melek yatırımcılara anlattı. BKS Sisteminin yeni düzenlemelerinin getireceklerinden ve etkin işleyen bir ekosistem yaratmak amacıyla yaptıkları çalışmaları anlatan Hakan Ertürk, Türkiye’deki melek yatırımcılığın son durumundan da konuşmasında yer verdi.

Konuşmaların ikinci bölümünde Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği Başkanı ve EBAN (Avrupa Melek Yatırımcılar Derneği) Başkan Yardımcısı Sayın Baybars Altuntaş "Dünyada ve Türkiye'de Melek Yatırımcılık Ekosistemi" hakkında yaptığı konuşmada iş melekleri hakkında bilinmesi gereken 7 maddeyle katılımcı melek yatırımcılardan yüksek ilgi gören bir sunum gerçekleştirdi. Konuşmasında Şirket Ortağım Melek Yatırımcı Ağı’nın ekosisteme getirdiği güce de vurgu yapan Baybars Altuntaş, benzeri etkinlikler ile de bu gücün süreklilik yaratabileceğine ve istikrarına değindi.

Konuşmaların son oturumunda Şirket Ortağım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Akın Kozanoğlu  "Şirketortağım İş Modeli"ni tanıtarak, yeni yapıyla birlikte girişimciye ve melek yatırımcılara sağlanacak hizmetler konusunda açıklamalarda bulundu. Özellikle yatırım süreci konusunda merak edilenlerin anlattığı bölümde katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Konuşmaların ardından her iki ayda bir düzenli olarak geçekleştirilen melek yatırımcı-girişimci toplantılarında olduğu gibi bu toplantıda da girişimciler sunumlarını melek yatırımcılara yapma fırsatı yakaladılar. Başvuran 100’e yakın girişim arasından seçilen 3 girişim, ikinci oturumda sunumlarını melek yatırımcılara yapma fırsatı buldu. Girişimlerin büyük ilgi gördüğü sunumda yatırımcılar, detaylı sorularla yatırım yapabilecekleri girişimler hakkında önemli bilgiler aldı.

Şirket Ortağım Melek Yatırımcı Ağı hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.sirketortagim.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi girişimci okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız