Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Suudi Arabistan İle Ticaret Yapan Girişimci ve Yatırımcılara Büyük İmkan

Türkiye’nin öncü katılım bankası Türkiye Finans ile The Saudi Fund for Development (SFD) arasında 2009 yılında başlayan işbirliği, 5 Eylül’de imzalanan anlaşma ile pekiştirildi. Anlaşma ile Türkiye Finans’ın Saudi Export Program (SEP) altında aracılık ettiği ithalat işlemleri için var olan limitinde ciddi oranda artış sağlanmış oldu.

Türkiye Finans, Suudi Arabistan’ın petrol dışındaki mallarının ihracatını arttırmak ve bu malların ithalatını yapan Türkiye’deki yerleşik firmalara finansman ve sigorta kolaylıkları sağlamak üzere kurulmuş olan The Saudi Fund for Development (SFD) ile işbirliği anlaşmasını yeniledi.

2009 yılında Türkiye Finans ile SFD arasında başlayan işbirliği, karşılıklı güven ve verimli işbirliğinin artarak devam etmesi neticesinde 5 Eylül’de imzalanan anlaşma ile 5 yıl içerisinde 12 kat artmış.

Türkiye Finans Genel Müdürlük binasında gerçekleştirilen imza töreninde SFD tarafından hazır bulunan Genel Müdür Ahmed M. Al-Ghannam, iki kuruluşun fayda sağladığı bu tür işbirliklerinden memnuniyet duyduğunu belirterek bankanın yapısal ve finansal olarak göstermiş olduğu performansa dikkat çekerek gelecekte ihtiyaç duyulacak limit artış taleplerine pozitif yaklaşımın devam edeceğini ifade etti.

İmza töreninde Türkiye Finans adına hazır bulunan hazineden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Güney “ Türkiye’deki Kobilerin ihtiyaçlarına yönelik etkili bir finansman yöntemi olarak gördüğümüz SEP’ teki limitimizin işlem hacmimize paralel olarak 5 yıl içerisinde 12 katına çıkartılmasından memnuniyet duymaktayız. SEP işlemlerinde Türkiye’de en yüksek hacimli işlem yapan öncü banka olmaya devam edeceğiz” dedi.

Haberimizi Suudi Arabistan'da ticaret yapan ve yapmak isteyen girişimci ve yatırımcı okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 29.923 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Dünya'dan, Hizmet Sektörleri, Ulusal, Yatırım
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız