Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Meslek Sahibi Olmak İsteyen Okurlarımız, İSMEK Kurs Kayıtları Başlıyor!

İSMEK, 2014-2015 eğitim döneminde, eğitim verdiği ana alan ve branş sayısını yükseltirken, bir yenilik de kayıt işlemlerine getirdi. İSMEK’te eğitim almak isteyen İstanbullular, 8 Eylül Pazartesi gününden itibaren başvurusunu internet üzerinden yapabilecek. Kayıt işlemi kurumun resmi web sitesi www.ismek.org üzerinden online olarak gerçekleştirilebilecek.

İSMEK, 2014-2015 eğitim dönemine yeniliklerle başlıyor. Her yıl eğitim verdiği branş ve kurs merkezi sayısını artırarak hizmet alanını genişleten İSMEK, bu yıl eğitimlerine 98 yeni branş daha ekleyerek 348 branş sayısına ulaştı.

Bugüne kadar 1 milyon 840 bini aşkın kursiyerini mezun eden İSMEK, bu yıl kursiyer adaylarının dönem başlarında kurs merkezlerinden yaşanan yoğunluktan etkilenmemesi için internetten online kayıt kolaylığı getirdi. İSMEK’in eğitimlerinden yararlanmak isteyen İstanbullular, eğitim almak istedikleri branşa kurumun resmi web sitesi olan www.ismek.org üzerinden online olarak kayıt yaptırabilecek.

Nasıl Online Kayıt Yaptıracaksınız?

İSMEK’in 32 ana alandaki 348 branştan herhangi birine kayıt yaptırmak için, İSMEK’in sitesinde yer alan kayıt butonuna tıklamanız yeterli olacak. Böylelikle ister kurs merkezlerine göre, isterseniz de eğitim almak istediğiniz branşa göre dilediğiniz kursa kaydınızı yapabileceksiniz.

İnternet üzerinden yapacağınız bu işlem ön kayıt olarak kabul edilecek. Ön kayıt gerçekleştikten sonra kursiyer adayına SMS ile ulaşılacak ve adaydan üç gün içinde ilgili kurs merkezine kesin kayıt için gerekli olan kimlik fotokopisi ile başvurması istenecek. Kendisine SMS geldikten sonra üç gün içinde kurs merkezlerine başvurmayanlar, kayıt hakkını kaybedecek.

İSMEK’in bu eğitim döneminde hayata geçirdiği online kayıt uygulaması, ayrıca kursiyerlere branşların yıl içinde eğitimi verilecek farklı kurlarına da şimdiden kayıt yaptırabilme kolaylığı sağlıyor.

İstanbullular, 8 Eylül tarihinden itibaren başlayacak olan online kayıt işlemi öncesi İSMEK eğitimleri ve branşlar hakkındaki en güncel bilgilere, İSMEK’in sitesi www.ismek.org adresinden ulaşabilecek. Bunun yanı sıra İSMEK’in, Facebook ve Twitter adreslerinden de eğitimlerle ilgili güncel bilgilere erişmek mümkün.

Yeni Dönemde 98 Yeni Branş

Her yıl eğitim verdiği branş sayısını artırarak hizmet alanını genişleten İSMEK, bu yıl eğitimlerine 98 yeni branş daha ekleyerek 348 branş sayısına ulaştı. Eğitimi verilecek 98 yeni branş, İstanbulluların talepleri, trendi yükselen meslek alanları ve eğitimli işgücüne ihtiyaç duyulan sektörler dikkate alınarak İSMEK’in eğitim yelpazesine eklendi.

Mesleki eğitimde kendini sürekli geliştiren İSMEK pek çok alanda olduğu gibi bilişim alanında da sektörün ihtiyaçlarına yönelik eğitimleri bünyesine ekledi. “CISCO Network Eğitimi” ve “Mobil Uygulama Geliştirme” eğitimleri bunlardan sadece ikisi.

Meslek Farklı sektörlere ve hizmet alanlarına pek çok girişimci ve eğitimli eleman kazandıran İSMEK’in bu yıl başlayacak eğitimlerinde; “CISCO Network Eğitimi”, “Mobil Uygulama Geliştirme” “Gaziantep Mutfağı”, “Liderlik Eğitimi”, “Görsel İletişim Tasarımı”, “Lale Yetiştiriciliği”, “Özel Eğitimli Bireylere Yaklaşım”, “Pet Hayvanları”, “Adli Takip Elemanı”, ve “Osmanlı Şerbetleri” de İSMEK’in branş yelpazesine eklenen yeni branşlar arasında yer alıyor.

Unutmayın, İSMEK başvuruları 8 Eylül Pazartesi online kayıt kolaylığı ile başlıyor.  İSMEK hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz bilgi ve başvuru için www.ismek.org web adresini ziyaret edebilir, verilen tüm meslek edindirme kurslarını buradaki sayfadan inceleyebilirsiniz.

Haberimizi mesleki eğitim kursları ile meslek edinmek, kendisini geliştirmek isteyen okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 14.145 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Eğitim / Üniversite, Hizmet Sektörleri, Kurumsal Haberler, Tanıtım Haberi
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız