ODTÜ-Halıcı Yazılımevi Kuluçka Merkezi 2. Dönem Girişimcilerini Arıyor!

Üniversite sanayi işbirliği çerçevesinde bilgi teknolojileri ve yazılım alanında özgün projeler geliştirmek üzere ODTÜ Teknokent – Halıcı Bilgi İşlem A.Ş. işbirliği ile Türkiye’nin ilk teknopark yatırımı olan ODTÜ-Halıcı Yazılımevi’nde ikinci dönem başladı.Detaylar haberimizde..

Üniversite - Sanayi işbirliği çerçevesinde bilgi teknolojileri ve yazılım alanında özgün projeler geliştirmek üzere ODTÜ TeknokentHalıcı Bilgi İşlem A.Ş. işbirliği ile Türkiye’nin ilk teknopark yatırımı olan ODTÜ-Halıcı Yazılımevi’nde ikinci dönem başladı.

Yeni Fikirler Katma Değer Yaratan Ürünlere Dönüşecek

Yazılım alanında yaratıcılığı ve girişimciliği desteklemek amacıyla yola çıkan ODTÜ-Halıcı Yazılımevi Kuluçka Merkezi, teknoloji tabanlı inovatif iş fikirlerinin işe dönüşme sürecinde genç girişimcilere olanaklar sağlamaya devam ediyor.

Başvuru Dönemi Başladı

Eğitim, danışmanlık ve mentorluk hizmeti, mali ve hukuki konularda yönlendirmeler, tanıtım ve pazarlama destekleri ve ofis altyapısı sağlayan ODTÜ-Halıcı Kuluçka Merkezi’ne başvurular 15 Ağustos’ta başladı. Bu yıl ikincisi düzenlenen başvuru dönemi için son tarih 30 Eylül 2014. ODTÜ-Halıcı Kuluçka Merkezi’ne kabul edilen girişimciler 1 yıl boyunca tüm bu olanak ve hizmetlerden ücretsiz yararlanacak.

Kimler Başvurabilecek?

ODTÜ Kampüsünün içinde ODTÜ Teknokent’in merkezinde çeşitli servis ve dolaşım alanları ile birlikte toplam 4890 m² alana yayılan ve Türkiye’nin ilk teknopark yatırımı olan ODTÜ-HALICI Yazılımevi’nde yer alan Kuluçka Merkezi’ne şirketler, ekip ya da bireyler başvuruda bulunabilecek. Söz konusu girişimcilerin yeniliklere açık ve işbirliğine uygun olması yanında, teknoloji tabanlı iş fikrine/fikirlerine sahip olması ve 3 yıldan eski bir şirket olmaması gerekiyor.

ODTÜ-Halıcı Kuluçka Merkezi hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyen okurlarımız bilgi ve başvuru için www.odtuteknokent.kulucka.halici.com.tr web adresini ziyaret edebilirler.

Unutmayın, ODTÜ-Halıcı Kuluçka Merkezi’'ne başvurular 15 Ağustos-30 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılabiliyor.

Haberimizi teknoloji tabanlı iş fikrine/fikirlerine sahip olan ve şirketleri 3 yıldan yaşlı olmayan girişimci okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor