Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Türk Sosyal Girişimci, Nobel Barış Ödülü’ne Aday Gösterildi!

JCI ve Dünya Odalar Federasyonu (ICC-WCF) iş birliğiyle her yıl verilen "Barış İçin İş Dünyası Ödülü" ne bu yıl Tarimsalpazarlama.com kurucusu Tülin Akın aday gösterildi. Akın’ın Türkiye’deki ilk ve en güçlü web platformu projesinin büyük ilgi gördüğü ve bu gurur verici hizmetinden dolayı bu yıl ki prestijli ödüle aday olarak gösterildiği bildirildi.

Oslo İş Dünyası Barış Ödülü her yıl, sergiledikleri iş merkezli eylemler ve sorumluluklar sayesinde, iş ve barış arasındaki bağımsız ilişkileri destekleyenlere veriliyor. Projeler topluma yönelik ve toplumsal ilişkileri geliştirici olmalı, ödüle aday olanlar geliştirmiş ve eğitilmiş başarılı uluslararası veya ulusal işlerde farkındalığa ulaşmış ve iş yaptıkları sektör hakkında yetkili kuruluş tarafından beğenilmesi gerekiyor.

TOYP Türkiye’12 birincilerinden Tülin Akın, “Tarımsal Pazarlama” konulu çalışması ile “İş Dünyası Ekonomi ve/veya Girişimcilik” dalında dünya jürisi tarafından büyük ödüle layık görüldü. Tülin Hanım Kasım 2013’te Brezilya - Rio’da düzenlenen kongrede  “Dünya Birinciliği” ödülünü aldı.

Tülin Akın, kurduğu Tarımsal Pazarlama web portalı tarimsalpazarlama.com ile Türkiye’nin ilk ve önde gelen iletişim, e-öğrenme ve e-ticaret medyasını hayata geçirdi. Yalnızca daha iyi çiftçilik için internet kullanımını teşvik etmekle kalmıyor, böylece diğer çiftçilerle, ziraat mühendisleriyle, veterinerlerle, tarım firmalarıyla ve ihracatçılarıyla buluşmak için sanal bir pazar yeri de sağlamış oldu. Çiftçilerin sadece bir SMS mesajı ile ya da internet kafelerden (çoğu zaman çocukları aracılığıyla) eriştikleri portal, bugün 1 milyon 400 binin üzerinde çiftçiye hizmet veriyor.

Akın’ın gelecek planları arasında çiftçilerin uluslararası pazarlara açılmaları, kırsal hayatta teknoloji kullanımını özendirecek “teknoloji köyleri” kurmak ve kadın çiftçiler için yerel ürünlerini satabilecekleri bir portal oluşturmak bulunuyor. 

2013 ödülleri hakkında detaylı bilgi için burayı, Tülin Akın hakkında bilgi edinmek için burayı, TarımsalPazarlama.Com için ise www.tarimsalpazarlama.com web adresini ziyaret edebilirsiniz

Tülin Akın hanımefendiye başarılar diliyor, haberimizi tarım sektöründe faaliyet gösteren okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız