TTNET Liderlik ve Girişimcilik Programı 2. Dönemi Başlıyor!

TTNET ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi'nin işbirliği ve Dr. Aylin Löle'nin katkılarıyla hayata geçirilen Liderlik ve Girişimcilik Programı'nda ikinci dönem başlıyor. Detaylar haberimizde..

TTNET ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi'nin işbirliği ve Dr. Aylin Löle'nin katkılarıyla hayata geçirilen Liderlik ve Girişimcilik Programı'nda ikinci dönem başlıyor. TTNET girişimcilere destek olmak amacıyla sürdürdüğü çalışmalarına devam ediyor.

İlk mezunlarını nisan ayında veren Liderlik ve Girişimcilik Programı, yeni dönemde de girişimci ve yönetici adaylarını Türk ekonomisinin lider şirketlerinin yöneticileriyle buluşturacak. Yapılacak eğitimlerde CEO'lar katılımcılarla iş dünyasında başarılı olmanın ipuçlarını paylaşacak.

31 Mayıs Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi'nde başlayacak  Liderlik ve Girişimcilik Programı'nda, Index Group Üst Yöneticisi (CEO) Erol Bilecik, Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, Türk Pirelli CEO'su Mete Ekin, Kale Grubu CEO'su Zeynep Bodur Okyay, TTNET CEO'su Abdullah Orkun Kaya gibi her biri kendi alanında marka olan isimler ders verecek. Program kapsamında ayrıca Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Behice Ertenü'nün katılımıyla bir de "Liderlik Atölyesi"  gerçekleşecek.

Türkiye ekonomisine yön veren şirketlerin CEO'ları, kendi deneyimlerini ve başarı sırlarını paylaşırken, özellikle girişimcilere doğru iş modelleri oluşturmaları konusunda önem taşıyan bilgiler aktaracak. İnteraktif yönetim dersleri sayesinde katılımcılar, Türkiye'nin en ünlü isimlerinden mentorluk desteği de alma fırsatı bulacak.

TTNET, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliği ile sürdürdüğü Liderlik ve Girişimcilik Programı ile ülke ekonomisinin kalkınmasında büyük önem taşıyan girişimcilik ekosistemine, daha donanımlı insan kaynağının katılmasını hedefliyor. Türkiye'nin başarma arzusu yüksek girişimcileri ile onlara ilham veren liderler, Liderlik ve Girişimcilik Programı ile bir araya geliyor.

TTNET, girişimcilere olan desteğine farklı platformlarda yaptığı çalışmalarla devam ediyor. TTNET son olarak, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü IEEE Öğrenci Kolu tarafından, 9-11 Mayıs 2014 tarihlerinde düzenlenen, 100'e yakın katılımcının yer aldığı 48 saatlik dijital oyun geliştirme maratonu "TTNET IEEE BuildUp Yarışması"na destek verdi. Bununla birlikte oyun geliştirmek isteyen yerel oyun yapımcılarına destek olmak için dijital oyun platformu Playstore üzerinden "Dükkan Sizin" uygulamasını başlattı. "Dükkan Sizin" uygulaması ile yerli oyun yapımcıları oyunlarını herhangi bir ücret ödemeden Playstore üzerinden geniş kitlelere sunabilecek.

TTNET'in yürüttüğü projeler arasında, girişimcilere iş fikirlerini test etme ve olgunlaştırma imkanı sunan "TTNET Teknoloji Vadisi Programı" ve girişimcilere yönelik yurtdışı eğitim programları yer alıyor. Yiderlik ve Girişimcilik Programı 2. dönem programı şöyle:

Liderlik ve Girişimcilik Programı’na kayıt için www.buyem.boun.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Dünya Gazetesi kaynaklı haberimizi genç girişimci okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor