Global İnovasyon Liderleri, İstanbul İnovasyon Buluşmaları'na Geliyor!

Türkiye’nin en büyük inovasyon ağı olan Açıkinovasyon öncülüğünde bu yıl 2'ncisi gerçekleştirilecek olan “İnovasyon Buluşmaları” için geri sayım başladı. 28-29 Nisan tarihlerinde Point Otel’de gerçekleşecek zirve, inovasyonu, dünyaca ünlü inovasyon liderlerinin gözünden bir kez daha tanımlayacak.

Türkiye’nin en büyük inovasyon ağı olan Açıkinovasyon öncülüğünde bu yıl 2’ncisi gerçekleştirilecek olan “İnovasyon Buluşmaları” için geri sayım başladı. Şirketler için “sürdürülebilir büyüme”yi sağlayan unsurlardan biri olan inovasyonun konuşulacağı dev zirvede,dünyaca ünlü inovasyon liderleri; inovasyonunkarlılık, sürdürülebilirlik ve verimliliğe etkilerine dair ilham veren örnekleri paylaşacak.

28- 29 Nisan tarihleri arasında Point Otel’de gerçekleşecek zirve,inovasyonu, dünyaca ünlüinovasyon liderlerinin gözünden bir kez daha tanımlayacak. Fortune tarafından dünyanın en etkili 40 Ceo’sundan biri seçilen Cinnabon Başkanı Kate Cole, kısa sürede şirketi milyar dolarlık cirolara ulaştırmasının ardındaki sırları katılımcılarla paylaşacak.

Açıkinovasyon öncülüğünde gerçekleşecek 2’nci İnovasyon Buluşmaları, şirketler için stratejik bir öneme sahip olan "inovasyon"un, ilham veren fikirlerden değer yaratan sonuçlara uzanan bir organizasyon olduğunu ortaya koyacak. Global pazarda fark yaratmave rekabet avantajı elde ederek sürdürülebilir büyüme yakalamanın ”olmazsa olmazı” olarak değerlendirilen “inovasyon”, 28- 29 Nisan tarihleri arasında Point Otel’de gerçekleşecek dev zirve ile dünyaca ünlü başarılı inovasyonların karlılık, büyüme ve verimliliğe etkileriyle yeniden değerlendirilecek.

Dünyada ve Türkiye’de hayata geçirdikleri benzersiz inovasyonlarla sektöre büyük değer katan inovasyon liderleri, kendi başarı hikayeleri üzerinden inovasyonun dinamiklerini katılımcılarla paylaşacak. Dünyanın en eğlenceli, ilham veren iletişimcilerinden olan FutureWorld Uluslararası Global İş ve Teknoloji Think Tank Kuruluşu Kıdemli Ortağı NeilJacobsohn, global iş liderlerinin “gelecek tasarımları”ndan örnekler sunacak. Fortune’ın “Amerika’da Çalışılacak En İyi 100 Şirket Listesi”ne giren pekçok şirkete liderlik gelişimi danışmanlığı yapan RCB Üst Düzey Programlar İnovasyon Direktörü Dr. Steven D. Olson, inovasyonun liderliğe olan etkisini katılımcılara aktaracak.

Türkiye’den Başarılı İnovasyon Manzaraları

Dünyada örnek gösterilen başarı hikayelerine ilham veren inovasyon liderleri aracılığıyla sektörlerin geleceğine yön verecek trendlerin belirleneceği İnovasyon Buluşmaları, bu yıl “Finans Dünyası, Eski Adetleri Yeni Köye Getirirse Ne Olur?”, “Perakendeciler inovasyonun çekim alanında neler keşfetti? ”, “İnovasyon Merkezleri, sürdürülebilir büyümeyi sağlayacak bir motor görevi üstelenmeyi, pazarın yeni taleplerine yanıt vermeyi başarabilecek mi?” sorularına cevap arayacak. Türkiye’nin tek inovasyon buluşması olan dev zirve,ulusal şirketlerin temsilcileri aracılığıyla da Türkiye’den başarılı inovasyon manzaraları sunacak. Zirveye konuşmacı olarak katılan Eczacıbaşı Holding İnovasyon Koordinatörü Ata Selçuk, Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, Doğa Koleji CEO’su Uğur Gazanker, Kuveyt Türk Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ruşen Ahmet Albayrak, BMGI Genel Müdürü Tevfik Durmuşoğlu gibi isimler inovasyonun, sürdürülebilirliğe olan etkilerini ortaya koyacak.

İnovasyonun “Alamet-i Farikası”

Türkiye’de var olan inovasyon kültürünü bir adım öteye taşıyan yeni trendlerin belirleneceği, şirketler nezdinde sürdürülebilir ve verimli büyüme sağlayan dinamiklerin aktarılacağı, gelişen teknolojinin inovasyonun gelişimine etkilerinin ortaya konacağı 2’nci İnovasyonBuluşmaları’nda, inovasyon liderinin ağzından başarılı inovasyon hikâyelerinin masaya yatırılacağını vurgulayan Açıkinovasyon’un kurucusu Yakup Sezer, “Her inovasyonun çıkış noktası aslında sadece bir fikirdir. İyi bir fikir, başarılı bir inovasyon çalışmasına ilham olabilir. Farklı fikirlerin verdiği ilhamlar ile tüm dünyaya örnek olabilecek inovasyon çalışmaları oluşturabilirsiniz. İnovasyonun “Alamet-i Farikası” olan iyi fikre ulaşmak ise, ancak inovasyon kültürüne inanmak ile mümkün olur” diye konuştu.

İnovasyona yatırım yapmanın sürdürülebilir ve verimli büyümeye yatırım yapmak anlamına geldiğini vurgulayan Sezer, inovasyon ve sürdürülebilir büyüme arasındaki bu doğrudan ilişkiyi esas alan inovasyon kültürünü Türkiye’de geliştirmek amacıyla bu buluşmaları gerçekleştirdiklerini belirtti.

İnovasyon Buluşmaları 2014’te yer alacak konuşmacılar şöyle;

 • Kat Cole- Fortune 40 Yaş Altı Dünyanın En Etkili 40 Ceo’sundan Biri &Cinnabon Başkanı
 • NeilJacobsohn- FutureWorld Uluslararası Global İş ve Teknoloji Think Tank Kuruluşu Kıdemli Ortağı
 • Dr. Steven D. Olson- RCB Üst Düzey Programlar İnovasyon Direktörü
 • Dr. JoannHalpern- New York Alman İnovasyon ve Araştırma Merkezi Direktörü
 • Tayfun Küçük - Odeabank Genel Müdür Yardımcısı
 • Tevfik Durmuşoğlu- BMGI Türkiye Genel Müdürü
 • Ata Selçuk- Eczacıbaşı Holding İnovasyonKordinatörü
 • Halide Aydınlık- DuPont Türkiye Genel Müdür
 • Prof. Dr. Sevgin Eroğlu- Georgia State Üniversitesi J. MackRobinsonCollege Of Business Pazarlama Profesörü
 • Hakan Güldağ- Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni
 • Salih Turhanlar- Akılevi Genel Müdürü
 • Saadet Demircan- PepsicoArge Direktörü
 • Dr. Ruşen Ahmet Albayrak- Kuveyt Türk Genel Müdür Yardımcısı
 • Şirin Elçi- Rekabet ve Kalkınma için İnovasyon Merkezi Başkanı
 • Uğur Gazanker- Doğa Koleji CEO
 • Necmi Erol- Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı
 • Halil Aksu- Futurist ve Gelecekhane Kurucusu

İNB2014 İndirimli Biletler İçin Son Tarih 23 Mart!

Dünyaca ünlü inovasyon liderlerinin katılacağı, yılın en hareketli inovasyon etkinliği "İnovasyon Buluşmaları 2014" e indirimli bilet almak için 23 Mart son tarih.

"İnovasyon Buluşmaları 2014 hakkında detaylı bilgi ve erken kayıt avantajından yararlanmak isteyen okurlarımız  www.inovasyonbulusmasi.com adresini, programı incelemek için ise burayı ziyaret edebilirler. Haberimizi olmak tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
 •   Yorum  
 •   Önizle  
Yükleniyor