Girişimciler, Projeleriniz Hazırsa Ar-Ge Finansınız da Hazır!

“Yeni Jenerasyon Bankacılık” olarak ifade ettiği özgün iş modeli ve yenilikçi vizyonu paralelinde Aktif Bank Ar-ge ve yenilikçi fikirlere destek olmak üzere Arge Finans Programını hayata geçirdiğini duyurdu. Detaylar haberimizde..

TÜBİTAK/TEYDEB Ar-Ge Destek Programları, Türkiye’de teknoloji geliştiren ve üreten kuruluşları hibe mekanizmaları ile teşvik etmekte ve önemli bir finansman kaynağı olmakta fakat harcamalar ile hakedişlerin hesaplara geçmesi arasında 1 seneyi bulabilen zaman farkı projelere ön finansman temin edilmesini zorunlu kılmakta.

Bu ihtiyacın giderilmesi amacıyla TÜBİTAK/TEYDEB, ön ödeme (transfer ödemesi) yöntemi ile proje tutarını %25’lik dilimler halinde harcamalar henüz gerçekleşmeden kuruluşlara aktarılabilmesinin yolunu açmış. Tam bu noktada Aktif Bank firmaların ön ödeme alabilmesi için ihtiyacı olan banka teminat mektubunun verilmesi konusunda insiyatif alarak önemli bir yatırım ile Arge Finans Programını hayata geçirmiş.

Ön ödeme için gerekli olan Teminat Mektubu’nun talep ve edinim süreçlerini WEB üzerinden ilerleterek Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Arge Finans Programı bu sayede başvuru sürecini kolaylaştırmayı ve projelerinizin önündeki finansal engelleri ortadan kaldırmayı amaçlamakta.

Arge Finans Programı bu kapsamda, Teminat Mektubu almanız için projenizin TÜBİTAK/TEYDEB Ar-Ge Destek Programları kapsamında desteklenmesini yeterli görmekte ve TÜBİTAK/TEYDEB Programı çerçevesinde hak kazandığınız hibe tutarının %25’lik dilimine denk gelen ön ödeme kısmını harcama yapmaya başladığınız andan itibaren yetkilendirilmiş bağımsız denetim firması tarafından bütçe programına uygunluğunu da denetleyerek kullanımınıza vermekte. Harcamaların denetimi ve süreçlerin eksiksiz ve hızlı bir şekilde ilerlemesi için yetkilendirilmiş bağımsız denetim firması kayıttan Teminat Mektubunun iadesine kadar ilerleyen tüm süreçlerde kuruluşlara profesyonel destek sağlayacak.

TÜBİTAK-TEYDEB tarafından onaylanmış, değerlendirme süreci devam eden veya henüz başvurusu yapılmamış tüm projelerinizin ön ödeme için teminat mektubu almaya uygun olup olmadığını öğrenmek ve projeleriniz onaylandığında teminat mektubunuzu hemen almak için www.argefinans.com’da yer alan “Yeni Kayıt” seçeneği ile kayıt olarak firmanızı ve projenizi tanıtabilir, Arge Finans Programın’dan hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Arge Finans Programı hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen okurlarımız www.argefinans.com web adresini ziyaret edebilirler. Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor