"Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Zirvesi" 17-18 Mart'ta İstanbul'da!

“Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Zirvesi” UKTI tarafından “GREAT” kampanyası çerçevesinde 17-18 Mart tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek.Zirveye katılacak İngiliz ve Türk şirketlerinin yöneticileri ve iş liderleri altyapı, teknoloji ve finans sektörlerinde işbirliği olanaklarını değerlendirece

Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı (UKTI) tarafından “GREAT” kampanyası çerçevesinde 17-18 Mart tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek. “Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Zirvesi”ne katılacak İngiliz ve Türk şirketlerinin yöneticileri ve iş liderleri altyapı, teknoloji ve finans sektörlerinde işbirliği olanaklarını değerlendirecekler.

Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı (UKTI) tarafından, Londra Finans Merkezi Belediye Başkanı Fiona Woolf  (Lord Mayor of City London) himayesinde düzenlenecek “Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Zirvesi” (British Business Summit) , 17-18 Mart tarihlerinde İstanbul, Ceylan İntercontinental Oteli’nde gerçekleştirilecek.

Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı (UKTI)’nın İngiltere ile Türkiye arasındaki ticaret ve yatırımı desteklemek amacıyla başlattığı GREAT kampanyası kapsamında İstanbul’da düzenlenecek Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Zirvesi, Birleşik Krallık’ın farklı  sektörlerdeki uzmanlığını vurgulamayı ve  altyapı, teknoloji ve finans gibi sektörlerde Türkiye’nin işbirliği yapabileceği ülkeler arasında olma konumunu güçlendirmeyi hedefliyor.

Her iki ülkenin kamu ve özel sektöründen 500 iş liderini ve yöneticiyi biraraya getirecek olan Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Zirvesi’nde gerçekleştirilecek üç ayrı oturumda Türkiye’nin altyapı, teknoloji ve finans alanındaki projeleri tanıtılacak. Ayrıca İngiliz ve Türk şirketlerinin bu alanlarda gerçekleştirebilecekleri işbirliği fırsatları değerlendirilecek.

Altyapı projelerinde işbirliği – “Infrastructure is GREAT”

Zirve’nin ilk gününde “Altyapı” konusunun ele alınacağı “Infrastructure is GREAT” başlıklı oturumda Türkiye’de önümüzdeki dönemde planlanan 3. Boğaz Köprüsü ve 3. Havaalanı, 11 bin km’lik demiryolu ve 25 bin km’lik karayolu, Çandarlı Konteyner Limanı, entegre sağlık merkezleri gibi toplam 250 milyar doların üzerindeki büyük proje tanıtılacak.  Bu büyük projelerle ilgili olarak master planlama, mimarlık ve tasarım, proje yönetimi, danışmanlık, güvenlik, enerji, stadyum ve kalabalık yönetimi gibi alanlarda işbirliği olanakları değerlendirilecek.

Teknolojide Türkiye büyük bir potansiyel - “Technology is GREAT”

Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Zirvesi’nin ikinci gününde düzenlenecek iki ayrı oturumdan biri olan ve teknolojiye odaklanan “Technology is GREAT”te, Türkiye’de hızla gelişme gösteren mobil teknolojiler, akıllı şehirler, gelişmiş üretim ve girişim sermayesi konuları ele alınacak. Bu alanda İngiliz şirketlerinin uzmanlığı vurgulanırken iki ülke şirketleri arasında işbirliği olanakları araştırılacak ve iki tarafın şirket temsilcilerini biraraya getirecek fırsatlar oluşturulacak.

Finans alanında işbirliği fırsatları – “Finance is GREAT”

Zirve’nin ikinci gününde gerçekleştirilecek finans sektöründeki işbirliği fırsatlarının tartışılacağı “Finance is GREAT” oturumunda ise, İstanbul Bölgesel Finans Merkezi projesi, sektörü düzenleyen altyapılardaki değişiklikler ve gelişmelerin yanı sıra Türk finans sektörünün sunduğu altyapı finansmanı gibi farklı alanlardaki fırsatlar mercek altına alınacak.

Birleşik Kraliyet Ticaret ve Yatırım Zirvesi programına buradan ulaşabilirsiniz.

GREAT Kampanyası Hakkında

2012 yılında, dünyayı turizm, eğitim ve ticaret için İngiltere'ye  gelmeye teşvik etmek için İngiltere'nin sunduğu fırsatları tanıtmak amacıyla hayata geçirilen GREAT kampanyası, İngiltere Hükümeti’nin en iddialı uluslararası pazarlama kampanyası niteliğinde. Kampanyanın kilit ülkelerinden biri olarak Türkiye, yabancı girişimcilere iş dostu bir ortam sağlayan ve iddialı Türk marka ve şirketlerine uluslararası ölçekte büyümeleri için en iyi fırsatları sunan İngiltere’de iş yapmak ve ticari ortaklıklar oluşturmak konusunda büyük bir potansiyele sahip. Yaratıcılık, günümüzün küreselleşen dünyasında, İngiltere için önemli bir rekabet avantajı oluştururken İngiltere yaratıcılık odaklı yabancı girişimleri teşvik ediyor.

UKTI Hakkında

Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı (UKTI) İngiliz şirketlerine uluslararası arenada basarılı olmaları için yardımcı olan devlet kurumudur. Ayrıca yurtdışındaki şirketlerin küresel iş dünyasında başarı kazanma yolunda Avrupa’nın en iyi ülkesi olarak bilinen Birleşik Krallık ekonomisine yüksek kalitedeki yatırımlarını getirmelerine de yardımcı olur. UKTI, Birleşik Krallık, İngiliz büyükelçilikleri ve diğer diplomatik ofislerinde alanlarında uzmanlaşmış kadrosu aracılığıyla tecrübesini ve geniş iletişim ağını ilgili yatırımcıların hizmetine sunar. Bu doğrultuda yatırımcıları, küresel ekonomi sahnesinde rekabetçi olmaları için gerekenler konusunda yönlendirir.

UKTI hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen okurlarımız  www.ukti.gov.uk web adresini, Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Zirvesi hakkında detaylı bilgi ve kayıt için ise www.britishbusinesssummit.com web adresini ziyaret edebilirler.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor