18 Aralık'taki GİGED 19. Dahiler Buluşmasına Davetlisiniz

Bir çoğumuz içimizde yatan büyük potansiyelin farkında değiliz ve bunu değiştirmek için hiçbir çaba göstermiyoruz. İşte bu farkındalığa varmak ve harekete geçmek üzere, Girişimci Gençler Derneği yani kısa adıyla GİGED tarafından düzenlenen 19. Dahiler Buluşması'na sizleri davet ediyoruz..

"Aslında herkes dahidir; ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirir." demiş Einstein. Evet, Einstein bu sözleriyle ne kadar da basitçe tanımlamış “dahiliği” değil mi?

Ne yazık ki bir çoğumuz içimizde yatan o büyük potansiyelin farkında değiliz ve yine ne yazık ki bunu değiştirmek için de hiçbir çaba göstermiyoruz. İşte bu farkındalığa varmak ve gerekli çaba için harekete geçmek üzere sizleri bu pazar Girişimci Gençler Derneği yani kısa adıyla GİGED tarafından düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen Dahiler Buluşması'na sizleri davet ediyoruz.

19. Dahiler Buluşması, Gedik Üniversitesi Kartal Yerleşkesi B Blok Konferans Salonu 18 Aralık Çarşamba günü saat 13:00'da gerçekleşecek.

Peki, “Dahiler Buluşması” Nedir?

Dahiler Buluşması insanların kendilerini keşfetmelerini sağlayan, onlara özgüven aşılayan, kariyerlerini planlamalarına yardımcı olan, kendilerini tanıyıp “Benim bu dünyada yaptığım en iyi -şey- nedir?” sorusuna cevap bulmalarını sağlayan bir “GİGED” icadı.

GİGED Dahiler Buluşmaları’nın İçeriğinde Neler Var?

GİGED “Dahiler Buluşmaları” her iki haftada bir düzenlenen ve katılımcıların çeşitli kişişel gelişim oyunları ile kendilerini geliştirdikleri buluşmalar. Evet; her iki haftada bir, katılımcılar aralarına yeni katılan “dahi’lerle” tanışıyor ve hep beraber çeşitli özgüven geliştirici oyunlar oynayıp kendilerini geliştiriyor. Bu buluşmalarda öncelikli olarak katılımcıların kendilerini tanımalarına yönelik;

 • Motivasyon konuşmaları,
 • Topluluk önünde konuşma denemeleri,
 • Mazeret-bahane üretme-me oyunları,
 • Tekli laf dalaşı, Çiftli laf dalaşı,
 • 1 Dakikalık sürpriz hitap oyunu,
 • İsteyerek rezil olma oyunu,
 • En iyi yaptıkları “Şey’i” keşfetme oyunu,
 • Doğaçlama tiyatro oyunları,
 • Mülakat oyunu

gibi tonlarca yeni icad oyun oynanıyor, yarışmalar düzenleniyor. Böylece katılımcılar hem sosyalleşiyor, hem eğleniyor hem de özgüven tazeleyip, özgüvenlerini daha da yukarı seviyelere çıkarıyor.

Dahiler Buluşmasına Nasıl Katılabilirsiniz?

Buluşmalara katılmak için; isim-soyisim, cep numarası ve eposta adresi bilgilerinizi uygaryabar@giged.org.tr’ye göndermeniz yeterli.

Dahiler Buluşması hakkında daha fazla bilgi için bu web sayfasını ve facebook ekinlik sayfasını inceleyebilir, buluşmaları organize eden Girişimci Gençler Derneği (GİGED) hakkında bilgi edinmek ve çalışmalarını incelemek için www.giged.org.tr'yi ziyaret edebilirsiniz.

Gedik Üniversitesi Girişimcilik Kulübü Hakkında

Gedik Üniversitesi Girişimcilik Kulübü 2012 Mart ayında kurulmuş, Gedik Üniversitesi’nin ilk kulübü. Kulüp onlarca etkinlik düzenleyerek üniversitenin en etkin ve en büyük kulübü olmayı basarmış. Genç ve dinamik bir ekibe sahip olan bu kulübün  başkanlığını Genç Musiad Girişimcilik Birimi Koordinatörü Emre Metin yapıyor. Emre Metin’e Yusuf Hacıcaferoğlu, İrşat Korkmaz ve Baha Zaloğlu gibi genç yetenekler ekibi olarak eşlik ediyor. Kulübün çalışmalarını ve paylaşımlarını facebook ve twitter adreslerinden takip edebilirsiniz.

Unutmayın, etkinlik 18 Aralık Çarşamba günü saat 13:00'de Gedik Üniversitesi'nde.

Haberimizi sıradışı bir girişimcilik etkinliği deneyimi yaşamak isteyen okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
 •   Yorum  
 •   Önizle  
Yükleniyor