MKK'nın Elektronik Genel Kurul Projesine Bir Ödül Daha Geldi!

MKK tarafından tamamlanan ve İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesinin en önemli eylemlerinden biri olan “e-GKS: Elektronik Genel Kurul” TBD'nin düzenlediği "TBD Bilişim 2013 Hizmet Ödülü” kapsamında “Yenilikçi Uygulama” kategorisinde Birincilik Ödülü aldı. Detaylar haberimizde..

Tüm bileşenleri ve yazılımı Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) tarafından tamamlanan ve İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesinin en önemli eylemlerinden biri olan “e-GKS: Elektronik Genel Kurul” Yazılımı Türkiye Bilişim Derneği'nin (TBD) düzenlediği Bilişim 2013 - 30. Ulusal Bilişim Kurultayı “TBD Bilişim 2013 Hizmet Ödülü” kapsamında “Yenilikçi Uygulama” kategorisinde Birincilik Ödülünü kazandı.

Konu hakkında açıklama yapan MKK Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Yakup Ergincan; “Hatırlanacağı üzere, e-GKS’nin, dünyadaki örneklerinin ötesinde bir uygulama olduğu ve Türkiye’nin, borsaya kote şirketlerin, pay sahiplerine elektronik bir platform üzerinden oy kullanma imkanı sağlayan ilk ülke olarak çığır açtığı uluslararası bir çok haber ve makalede yer almıştı. Ayrıca e-GKS, FSTech’in (Financial Sector Technologies) “FSTech Awards” adı altında Nisan ayında Londra’da düzenlediği yarışmada “Best Use Of Online Services (Çevrimiçi Hizmetlerin En İyi Kullanımı)” kategorisinde de birincilik ödülünü kazanmıştı. Bu defa da Türkiye Bilişim Derneği’nin üyelerinin oylarıyla e-GKS’ye yeni bir ödül daha verilmiş oldu. Bu birincilik ödülü bizler için çok anlamlı. Bilişim dünyasının e-GKS’nin getirdiği yenilikleri takdir etmesi oldukça önemli. Başta Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul ve Takasbank olmak üzere destek olan ve emeği geçen her paydaşımıza teşekkür ediyoruz.

e-GKS’nin şirketlerimizin kurumsal yönetim etkinliğinin, uluslararası alanda kabulünün ve rekabet gücünün artırılmasına katkıda bulunacağına, ortaklar ve şirketler arasında artan bilgi alışverişinin, şeffaflık ve uluslararası mevzuatla uyum gösteren yapısı sayesinde Türkiye'nin küresel çapta yatırımcılar açısından daha cazip hale gelmesine ve İstanbul’un Uluslararası Finans Merkezi projesine önemli bir katkı sağlayacağına inancımızı bir kez daha belirtmek istiyoruz.” dedi.e-GKS’nin şirketlerimizin kurumsal yönetim etkinliğinin, uluslararası alanda kabulünün ve rekabet gücünün artırılmasına katkıda bulunacağına, ortaklar ve şirketler arasında artan bilgi alışverişinin, şeffaflık ve uluslararası mevzuatla uyum gösteren yapısı sayesinde Türkiye'nin küresel çapta yatırımcılar açısından daha cazip hale gelmesine ve İstanbul’un Uluslararası Finans Merkezi projesine önemli bir katkı sağlayacağına inancımızı bir kez daha belirtmek istiyoruz.” dedi.

“e-Genel Kurul ( Elektronik Genel Kurul Sistemi ) hakkında detaylı bilgiyi buradan edinebilirsiniz.”

Kurumsal Haberler kaynaklı haberimizi  tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor