Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Girişimciler, Yenilikçi Teknolojiler ve Buluşlar Fuarı Sizleri Bekliyor!

Bu yıl ikincisi düzenlenen İnovasyon Türkiye "Yenilikçi Teknolojiler ve Buluşlar" Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerine kapılarını açtı. Fuarı 27 Ekim 2013 18:00'a kadar ziyaret edebilirsiniz.

850 yeni buluşun sergilendiği fuarın açılışını, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Davut Kavranoğlu, Güney Kore Bilim ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Park Hang Sık, Norveç Bilim Konseyi Başkanı Arvid Hallén, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak ve Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi yaptı.

Açılış töreninde konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Davut Kavranoğlu, hükümet olarak Ar-Ge’ye son derece büyük önem verdiklerine dikkat çekerek, “Hedeflediğimiz ihracat rakamlarını yakalamak için teknolojiye önem vermeliyiz. Ülkemizde büyük teknoparklar kuruluyor. Bugün 40'tan fazla teknoparkımız var. Binlerce araştırmacı şirket orada faaliyet gösteriyor” dedi.

Yüzlerce buluşun sergilendiği 2. İnovasyon Türkiye, Yenilikçi Teknolojiler ve Buluşlar Fuarı’nda merdiven çıkan bavul, otomatik karıştırıcı tencere, görüntü oynatabilen tepsi, otomatik çivili oto lastiği, kendinden ışık veren asfalt, bitlenmeyi engelleyen toka, kendini soğutan ısı yalıtımlı saksı, bebek yıkama cihazı, görme engelliler için oyuncak, anne sütlü emzik, kedi tuvaleti, çift kollu hareketli rimel, uzay koltuk gibi patenti alınmış 850 proje bulunuyor.

TÜBİTAK’ın en son teknolojik projelerini büyük bir stantla sergilediği fuara, 36 üniversite de üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde araştırıp geliştirdiği projeleriyle katılıyor.

2. İnovasyon Türkiye, Yenilikçi Teknolojiler ve Buluşlar Fuarı hakkında detaylı bilgi için www.inovasyonturkiye.com web adresini ziyaret edebilir, fuarı gezmek için kaydınızı buradan yapabilirsiniz.

Dün açılan 2. İnovasyon Türkiye Fuar 24-27 Ekim tarihlerinde 10.00-18.00 arasında ücretsiz olarak ziyarete açık olacak. Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 10.941 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Etkinlikler, İnovasyon, Bilim / Ar-Ge / Teknoloji, Ulusal
Yazar İdris Cin Hakkında

Matematik Mühendisi olup, bilişim sektöründe Yazılım Mühendisi olarak çalıştı (2005-2011). Tekstil sektöründe yöneticilik yaptı (2011-2016). 2006'dan beri girişim analizleri yazdığı kişisel blogunu Eylül 2010'da Girişim Haber adıyla profesyonelleştirdi. Girişim Haber Yayın Yönetmenliğinin yanısıra Hedef Dijital şirketi ile müşterilerine yazılım, içerik, sosyal medya ve pr konularında Ajans Çözümleri sunuyor, Danışmanlık veriyor.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız