Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Elif Bilgin, Google Bilim Fuarında İlk 4 Finalistten Birisi Oldu!

Google'ın her yıl düzenlediği ve öğrencilerin topluma yararlı projelerini ödüllendirdiği Google Bilim Fuarı 2013 (GSF2013) dün itibariyle sonuçlandı.

Muz kabuğundan bioplastik üretme projesi ile GSF2013'de 15 finalist arasına kalan, 50 000 dolarlık Scientific American özel teşvik ödülünün sahibi olan ve halk oylamasında da birinci gelerek bir ödül daha almaya hak kazanan kızımız Elif Bilgin GSF2013'de ilk 4 finalistten birisi oldu.

23 Eylül 'de yapılan final bölümünde ilk 4 finalist arasına da kalmayı başaran Elif, ne yazık ki büyük ödülün sahibi olamadı. Ama bu büyük başarı bile milletimiz, gençliğimiz için çok güzel bir örnek olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz, söylemeliyiz.

ABD'den Eric Chen, gribe karşı geliştirdiği bilgisayar destekli grip tespiti projesi ile 17-18 yaş kategorisinin birincisi ve büyük ödülün sahibi oldu. Chen, 50 Bin dolarlık teşvik ödülünün yanında okuluna da 10 000 dolarlık ödül kazandırdı. Ayrıca Galapagos adaları tatili ve CERN ziyareti de diğer ödülleri oldu.

Avustralya'dan polis otosu ve ambulanslar için daha çabuk farkedilme projesi ile Viney Kumar, 13-14 yaş kategorisinin birincisi oldu. Kanada'dan el ısısı ile enerji sağlayan fener projesi ile Ann Makosinski ise 15-16 yaş kategorisinin birincisi oldu.Diğer tüm detaylar için googlesciencefair.com/en/2013 yarışma web adresini ziyaret edebilirsiniz.

120'den fazla ülkeden yetenekli genç bilim insanlarında sunulan binlerce proje arasından finale kalan tüm projeleri incelemek isterseniz bu sayfayı ziyaret edebilir, yarışmanın final galasını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Ülkemize, ülkemiz gençliğine güzel bir örnek olması sebebiyle Girişim Haber ailesi olarak Elif Bilgin kardeşimizi, okulunu ve yarışma süresince kendisine emeği geçen herkesi bir kez daha tebrik ediyoruz.

Haberimizi tüm genç okurlarımızın, okurllarımızın ve ailelerimizin ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 11.177 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Başarı Hikayeleri, Genç Girişimciler, Dünya'dan, İnovasyon, Kadın Girişimciler, Tanıtım Haberi
Yazar İdris Cin Hakkında

Matematik Mühendisi olup, bilişim sektöründe Yazılım Mühendisi olarak çalıştı (2005-2011). Tekstil sektöründe yöneticilik yaptı (2011-2016). 2006'dan beri girişim analizleri yazdığı kişisel blogunu Eylül 2010'da Girişim Haber adıyla profesyonelleştirdi. Girişim Haber Yayın Yönetmenliğinin yanısıra Hedef Dijital şirketi ile müşterilerine yazılım, içerik, sosyal medya ve pr konularında Ajans Çözümleri sunuyor, Danışmanlık veriyor.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız