LC Waikiki'den Bir Fikri Olan Çalışanlarına İç Girişimcilik Fırsatı

Çalışanlarına “Fikirleriniz bizim için değerli” diyen LC Waikiki, “Bir Fikrim Var” adında bir uygulama başlattı. Proje kapsamında, LC Waikiki’nin Türkiye çapındaki mağazalarında görev alan 15 bini aşkın çalışanın fikirleri dinlenecek, katma değerine inanılan fikirler LC Waikiki bünyesinde hayata geçirilecek. Detaylar haberimizde..

Çalışanlarına “Fikirleriniz bizim için değerli” diyen LC Waikiki, “Bir Fikrim Var” adında bir uygulama başlattı. Proje kapsamında, LC Waikiki’nin Türkiye çapındaki mağazalarında görev alan 15 bini aşkın çalışanın fikirleri dinlenecek, katma değerine inanılan fikirler LC Waikiki bünyesinde hayata geçirilecek.

Moda perakende sektörünün lider markası LC Waikiki, insan kaynakları alanında bir ilk’e imza atarak “Bir Fikrim Var” adında bir proje başlattı. Proje kapsamında Türkiye çapındaki mağazalarında görev alan tüm çalışanlarının fikrini dinleyen LC Waikiki, Danışma Kurulu’nun incelemesinin ardından Şirkete değer katacağına karar verilen fikirler belirlenerek kurum bünyesinde hayata geçirilecek.

Her ay farklı bir departmana yönelik fikirlerinin dinleneceği “Bir Fikrim Var” Projesi kapsamında ilk olarak “İnsan Kaynakları” Departmanına yönelik fikirler ele alındı. “İnsan Kaynakları” Departman’ının ardından Proje, Şirketin diğer operasyonlarını kapsayacak şekilde devam edecek.

Proje kapsamında, Türkiye çapında 400’e yakın mağazada görev alan LC Waikiki çalışanları, LC Waikiki Departmanlarının daha da geliştirilmesine yönelik fikirlerini, birfikrimvar@lcwaikiki.com üzerinden paylaşabiliyor.

Proje Nasıl İşliyor?

Proje birkaç aşamadan oluşuyor; ilk aşamada ilk üç ayda konu bazlı ilerlenerek, Çalışan İlişkileri Departmanı tarafından, birfikrimvar@lcwaikiki.com üzerinden gelen fikir ve öneriler sınıflandırıldı ve komite toplantıları yapılarak uygulamaya alınabilecek öneriler tespit edildi.

İkinci aşamada, gelen öneriler içinde detaylı bilgi istenilen adaylardan, projelerini anlatmaları için LC Waikiki Genel Merkezi’nde sunum yapmaları istendi. Daha sonraki süreçte ise, “Süreç İyileştirme Müdürlüğü” ile paylaşım yapılarak, önerilerin uygulamaya konulması ile ilgili aşamaya geçildi.

Yılsonunda yapılacak olan “Mağaza Liderleri Zirvesi”nde ise, Bir Fikrim Var ödüllerinin verilmesi planlanıyor.

Proje Bir Çalışanın ‘fikri’ ile Başladı

LC Waikiki Yurtiçi Mağazacılık İnsan Kaynakları Direktörü Demet Turan, LC Waikiki’nin çalışanlarının fikirlerine önem veren, onların yönlendirmelerini dikkate alan bir şirket olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Bir bölge toplantısında mağaza çalışanlarımızdan bir tanesi, “Şirketimizin yararı için birçok fikrim var. Keşke bunları aktaracak bir ortamımız olsa” dedi. Projemizin de çıkış noktası bu oldu. Hemen, çalışanlarımızın fikirlerinin ortak bir platformda toplanması amacıyla, “Bir Fikrim Var” Projesini başlattık. Projenin yaklaşık 15 bin çalışanımıza ulaşacak olması, gelecekte uygulamaya geçecek fikirlerin LC Waikiki’yi oluşturan en önemli değerin yani çalışanlarımızın fikir ve önerilerinden çıkacak olması sebebiyle çok heyecanlıyız. Halihazırda, çalışanlarımızdan fikirleri toplamaya başladık. Yaptığımız ilk elemede geçen fikirler için bu çalışanlarımızdan sunum hazırlamaları istendi. 2 ay içinde de “İnsan Kaynakları” Departmanının daha da geliştirilmesine yönelik gelen fikirler netleştirilecek. Bu projeyi, şirketin tüm operasyonlarına yönelik olarak sırayla devam ettireceğiz.”

Tekstil sektörümüzün yerli ve önder markalarından birisi olan LC Waikiki'nin kurumsal web sitesini corporate.lcwaikiki.com adresinden inceleyebilirsiniz.

Çalışanlarına sağladığı bu inovasyon ve iç girişimcilik imkanı için LCW yetkililerini tebrik ediyor, tüm yerel şirketlerimize örnek olmasını temenni ederek haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorumlar

pingback
icgirisim.com
Pingback from icgirisim.com

İç Girişimde LC Waikiki | İç Girişim

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor