Keiretsu Forum ve Avea, Parlak Fikirlere Yatırım İmkanları Sağlıyor!

Telekom sektöründe melek yatırım yapmak isteyenlerin en yeni adresi artık Keiretsu Forum-AveaLabs işbirliği olacak. İş dünyasının liderlerinden risk sermayedarlarına, birçok melek yatırımcıyı yeni yatırım imkanlarıyla buluşturan Keiretsu Forum İstanbul, AveaLabs’ın desteklediği şirketleri melek yatırımcılarla bir araya getirecek. Avea, dünyanın en büyük melek yatırımcı ağı Keiretsu Forum’un Istanbul ayağının sponsoru oldu. Detaylar haberimizde..

Telekom sektöründe melek yatırım yapmak isteyenlerin en yeni adresi artık Keiretsu Forum-AveaLabs işbirliği olacak. İş dünyasının liderlerinden risk sermayedarlarına, birçok melek yatırımcıyı yeni yatırım imkanlarıyla buluşturan Keiretsu Forum İstanbul, AveaLabs’ın desteklediği şirketleri melek yatırımcılarla bir araya getirecek.

Avea, dünyanın en büyük melek yatırımcı ağı Keiretsu Forum’un Istanbul ayağının sponsoru oldu. AveaLabs tarafından desteklenen girişimcilerin başarılı olabilmesi için ihtiyaç duyduğu sermaye, yönlendirme, yetenek, teknoloji ve diğer kaynaklara erişimini kolaylaştıran Keiretsu Forum Istanbul sayesinde AveaLabs girişimcileri artık aradıkları melekleri daha çabuk bulacak.

Gerçekleştirdiği melek yatırımlarla geçtiğimiz Eylül ayından beri ülkemizdeki melek yatırımcılığın yönünü belirleyen Keiretsu Forum İstanbul,  Avea ile yaptığı sponsorluk anlaşması ile melek yatırımcılar ve girişimcilere yeni buluşma kapıları aralamaya devam ediyor. Keiretsu Forum Istanbul, AveaLabs’in desteklediği şirketlere ulusal ve uluslararası ağını sunmanın yanı sıra, Keiretsu Forum Istanbul’a başvuran çekirdek aşamasındaki şirketleri de AveaLabs’e yönlendirecek. Bu işbirliğinin özellikle telekom sektöründeki girişimcilere yeni fırsatlar sunacağını belirten Keiretsu Forum Istanbul Genel Müdürü Aslı Işınak Gözören; “AveaLabs’in desteklediği mele k yatırıma hazır şirketleri Keiretsu Forum’un global ağı sayesinde sadece yurt içinden değil, yurt dışından da sermaye ve mentorluk alma imkanına sahip olacaklar.”

“Yenilikler, AR-GE çalışmalarının birer sonucu; dinamik girişimci, ekonominin motorunun yakıtıdır.”

Dünyanın en güçlü 20 ekonomisi içerisinde yer alan Türkiye’nin hak ettiği noktaya gelmesi için girişimciliğin desteklenmesi gerektiğine dikkat çeken ve şirketlerin inovatif düşünceye yatırım yapmaları gerektiğini belirten Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin;

“Bu işbirliğini yaptık çünkü, yeni nesil bir teknoloji şirketi olarak basit diye nitelendirilip gözardı edilen fikirlerin hayatı değiştirdiğini çok iyi biliyoruz. Facebook, Twitter ve Google bunlardan en popüler olanları. Dolasıyla bu işbirliğinin meyvelerinin sadece bilişim sektörüne değil; her sektöre damgasını vuracağına inanıyoruz. Çünkü yeniliklerin AR-GE çalışmalarının birer sonucu; dinamik girişimcinin ise ekonominin motorunun yakıtı olduğuna inanıyoruz. Ar-Ge merkezimizin çatısı altında faaliyet gösteren AveaLabs ve Kuluçka Merkezi bu amaç doğrultusunda faaliyet gösteriyor. Geçen ay itibari ile 5 şirket Kuluçka Merkezi’nden mezun oldu ve kendi kanatlarıyla uçmaya başladı. Onların geliştirdiği ürünlerimizle hem iş portföyümüze yeni iş ortakları ekledik; hem de onların büyümelerine katkıda bulunduk. Şimdi de Keiretsu Forum Istanbul ile yaptığımız işbirliğiyle AveaLabs’ın desteklediği şirketleri melek yatırımcılarla bir araya getirerek, projelerin büyümeleri için ihtiyaç duyduğu sermaye gibi önemli bir kaynağın bulunmasına yardım edeceğiz.”

Keiretsu Forum Hakkında

Kuruluşundan bu yana 400 milyon doların üzerinde yatırım yapan Keiretsu Forum; sermaye, kaynak, mentorluk ve iş birliği fırsatı sunarak 3 kıtada, toplam 27 şubesi ve 1300’ün üzerinde akredite yatırımcı üyesi ile faaliyet gösteriyor. Üyeler aylık düzenlenen toplantılarda Keiretsu Forum İstanbul profesyonelleri ve yatırımcı üyeleri tarafından önceden seçilmiş firmaların yatırım sunumlarını dinleyerek değerlendirme ve inceleme çalışmalarını bir arada yapıyor, ancak yatırım kararlarını tek başlarına alıyorlar.

Keiretsu Forum Istanbul’un kurulmasının üzerinden henüz 9 ay geçmiş olmasına rağmen, Keiretsu Forum Istanbul yatırımcı üyeleri farklı sektörlerdeki (aralarında internet, eğitim, sağlık, mobil / donanım ve hizmet) 5 girişim şirketine 3 milyon USD yatırım yapmıştır. Güçlü global ağı sayesinde, Türkiye’deki yatırımcı üyelerine sadece yurtiçi yatırım fırsatlarını değil, uluslararası yüksek büyüme potansiyeline sahip olan girişimci şirketlerin yatırım fırsatlarını da sunmakta. Detaylı bilgi için: www.keiretsuforum.com.tr

AveaLabs Hakkında

Avea’nın inovatif yüzü olan AveaLabs, AveaLabs İnovasyon Merkezi, AveaLabs Kuluçka Merkezi ve AveaLabs Müşteri Deneyim Merkezi birimleri ile Avea’nın inovasyon ekosistemini yönetiyor. AveaLabs İnovasyon Merkezi bünyesinde çalışan akademik altyapılı personel Avea’nın operasyonel birimleri ile işbirliği içerisinde yenilikçi Ar-Ge projelerinin oluşturulmasını ve hayata geçirilmesini sağlıyor. AveaLabs Kuluçka Merkezi ise kabul ettiği girişimcilere ofis imkanı sağlamakla birlikte onlara teknik ve ticari mentörlük hizmeti sağlıyor, ve geliştirme süreçlerinde Ar-Ge merkezi test laboratuvarına erişim hakkı veriyor. Avea Ar-Ge merkezinde geliştirilen yeni teknolojiler AveaLabs Müşteri Deneyim Merkezi’nde son kullanıcı ile buluşuyor. Son kullanıcı geri bildirimleri bu kapsamda yeni proje fikirleri oluşturabiliyor. Detaylı bilgi için: www.avealabs.com

Haberimizi telekom ve mobil teknolojiler sektörlerinde faal olan girişimci ve girişimci adayı okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

İdris Cin / Girişim Haber

Yazar İdris Cin Hakkında

YTÜ Matematik Mühendisliği mezunu, 2005 yılında yazılım mühendisi olarak bilişim sektöründe çalışma başladı. Şimdilerde data, martech ve ai odaklı projelerde Teknik  Proje Yöneticisi olarak çalışıyor. 2006-2010 yıllarında girişim analizlerini kişisel blogunda paylaştı, Eylül 2010'da yeni medya girişimi Girişim Haber'i kurdu. Yayın Yönetmenliğine ek olarak yazılarıyla da bu platformda yer alıyor.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor