Çalışacağınız Şirketlerin İç Dünyasını Bu Girişim İle İnceleyebilirsiniz!

İş yerinizle ilgili diğer çalışanlar neler düşünüyor hiç merak ettiniz mi? Veya başka şirketler sizin pozisyonunuzda biri için ne kadar maaş ödüyor bilmek ister miydiniz? Ya da diyelim ki bir mülakata gireceksiniz ve ne tarz sorularla karşılaşacağınızı bilmiyorsunuz. Sizden önceki adaylar hangi sorularla karşılaşmış öğrenmek ister miydiniz? Şeffaf Patron, içeriği Türkiye'nin her köşesinden, iş hayatına atılmış insanların gönüllü paylaşımlarıyla hazırlanan, bağımsız ve ücretsiz bir kariyer kaynağı. Detaylar haberimizde..

İş yerinizle ilgili diğer çalışanlar neler düşünüyor hiç merak ettiniz mi? Veya başka şirketler sizin pozisyonunuzda biri için ne kadar maaş ödüyor bilmek ister miydiniz? Ya da diyelim ki bir mülakata gireceksiniz ve ne tarz sorularla karşılaşacağınızı bilmiyorsunuz. Sizden önceki adaylar hangi sorularla karşılaşmış öğrenmek ister miydiniz?

Eğer yukarıdaki soruların en azından birine evet cevabı verdiyseniz, sizi Şeffaf Patron ile tanışmaya davet ediyoruz.

Şeffaf Patron, içeriği Türkiye'nin her köşesinden, iş hayatına atılmış insanların gönüllü paylaşımlarıyla hazırlanan, bağımsız ve ücretsiz bir kariyer kaynağıdır. Birinci ağızdan yazılmış şirket yorumlarını, illere ve tecrübeye göre ortalama maaşları, şirketlerin mülakat süreçleri hakkında tüm merak edilenleri ve daha fazlasını bu platformda bulabilirsiniz.

İlk bakışta Şeffaf Patron’u benzeri servislerden ayrı kılan 3 önemli unsur gözümüze çarpıyor.

Erişim Özgürlüğü

Üye girişi ve paylaşım zorunluluğu gibi kısıtlamalar olmadan sitenin tüm içeriğine erişebilmek mümkün. Sadece bildirimde bulunmak isteyenlerin güncel bir e-posta adresi ile üye olmaları zorunlu tutulmuş. Alternatif olarak Facebook, Twitter veya LinkedIn hesabınızı kullanarak da giriş yapabilirsiniz. Üyelik esnasında hiçbir kişisel bilgi gerekmediğinden bildirimler isimsiz yayınlanmakta ve sadece ortalamanın bir parçası olarak değerlendirilmekte.

Kullanım Kolaylığı

Sade ve sezgisel arayüzü, akıllı arama motoru, filtreleri ve rehber sayfaları ile aradığınız bilgiye kolayca ulaşmak mümkün. Aynı şekilde bildirim süreci de çok basit ve kısa tutulmuş. Sayfalarca sıkıcı anket soruları doldurmanız veya onlarca kriter hakkında not vermeniz istenmiyor. Şeffaf Patron için notlar ikinci planda. Aydınlatıcı ve yapıcı yorumlar, toplum için çok daha fazla anlam ve fayda taşıdığı için teşvik ediliyor.

Çeşitlilik

Küçük ve yerel işverenlerden Türkiye’nin en büyük kurumlarına kadar, 60 farklı sektöre ait şirketler sistemde kayıtlı bulunmakta. Paylaşımcıların dağılımına baktığımız zaman da 300’ü aşkın farklı il ve ilçelerden bildirimlerin geldiğini görebiliyoruz. Ülkemizin tüm çalışanlarına ve tüm şirketlerine hitap edebilmek Şeffaf Patron’un önemle üzerinde durduğu bir konu. Eğer sizin şirketiniz sistemde kayıtlı değilse bildirim esnasında kısa bir form doldurarak ekleyebilirsiniz.

Şeffaf Patron’un işverenler için de önemi çok büyük. Paylaşılan yorumlar sayesinde şirketler eksikliklerini görüp bunları gidermeye yönelik adımlar atabilirler. Çalışanları mutlu olan şirketler ise neleri doğru yaptıklarını görebilir ve daha nitelikli çalışanları kendilerine çekebilirler.

Siz de işvereninizi güvenle değerlendirmek veya iş ararken şirketler ve pozisyonlar hakkında ön bilgi toplamak istiyorsanız, Şeffaf Patron’u mutlaka denemelisiniz.

Şeffaf Patron'u kullanmaya başlamak için www.seffafpatron.com adresini hemen ziyaret edebilir, girişimin paylaşımlarını Twitter ve Facebook hesaplarından takip edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor