Mobile World Congress 2013, Mobil Girişimcileri Bekliyor!

Mobile World Congress 2013 fuarıyla ilgili alıntıladığımız Ebiltem duyuru yazısını siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz. World Mobile Congress 2013" 25-28 Şubat 2013 tarihlerinde Barselona'da düzenleniyor. 2012 yılında, 27 Ülkeden 500 firma 600 teknoloji profili ile katıldığı fuarın bu sene çok daha etkin geçmesi bekleniyor. Detaylar haberimizde..

Mobile World Congress 2013 fuarıyla ilgili alıntıladığımız Ebiltem duyuru yazısını siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz.

Geçen senelerde de katıldığımız fuara, bu sene yine KOSGEB desteğini de alarak firmalarımızla beraber katılacağız. Geçen sene dönüşümüzde herkes burada, Apple Nerede? demiştik bu sefer de bir şey değişmeyecek gibi gözüküyor ama bunun yanında Huawei, Nokia, Samsung, ZTE, Ericsson, Google, ARM, Visa ve daha birçoğu şimdiden yerini almış durumda.

Bu sene de, 2012 yılında olduğu gibi birinci sınıf bir konferans, 1500’ün üzerinde stand bekleniyor. Sektör liderleri ile aynı ortamı paylaşma ve tanışma fırsatı yanında, sağlanacak yeni işbirliklerinin potansiyeli 100.000’in üzerindeki fuar ziyaretçisinin katılımını garanti ediyor.

25-28 Şubat 2013 tarihlerinde “World Mobile Congress 2013 , Barselona” kapsamında bu sene de ikili görüşme etkinliğimiz olacak. Etkinlik, KOSGEB Desteği (%50 hibe) ile gerçekleştirilecek.

2012 yılında, 27 Ülkeden 500 firma 600 teknoloji profili ile katılmış ve 3 gün boyunca 1000’ in üzerinde toplantı gerçekleşmişti. Bunun sonucunda işbirlikleri imzalanmış ve birçok firmanın temasları gelecek işbirlikleri için sürmekte. Siz de katılım göstermek istiyorsanız Ebiltem ile iletişime geçebilirsiniz.

Katılımcılardan Son Haberler

UBUNTU Mobil olarak geri dönüyor

UBUNTU işletim sisteminin arkasındaki firma Canonical, 2013 sonunda artık mobil telefonlarda yer alacaklarını bildirdi. MWC’ de ilk gösterimi ile yer olacak firma, tek bir OS üzerinden hem PC ler de hem de mobil telefonlarda aynı şekilde çalışan bir sistem ile pazarda iyi bir yer edinecek gibi gözüküyor.

Apple ve HTC Patent Davalarını bırakıp lisanslama anlaşmasına geçtilerApple ve HTC karşılıklı olarak açtıkları patent ihlal davalarından vazgeçerek lisanslama anlaşması imzaladı. Her ne kadar içerik gizli tutulsa da yapılan açıklamalara göre hem mevcut davalara konu olan patentler hem de gelecek patent ihlal durumları anlaşmaya dahil edilmiş. 2010 yılında Apple’ın HTC’ye açtığı ilk dava ile başlayan süreç şimdilik bitmiş gözüküyor.

Bu arada, Nokia ve RIM’de aynı yolu tercih ederek bir lisanslama anlaşmasına imza attılar. Nokia kablosuz ağ teknolojisinin ihlali nedeni ile açtığı davayı kazanmış ve RIM’ im Blackberry lerinde kullandığı WLAN teknolojisinin kullanımını lisansa bağlamasını sağlamıştı.

Facebook Mobil Reklamlardan Umutlu

Facebook son çeyrekte mobil reklamlardan elde ettiği geliri iki katına çıkaracağını öngörüyor.  Her ne kadar mobile geçiş süreci Facebook için zorlu da olsa gerçekten mobile odaklanılarak ve güçlü reklam trendleri kullanılarak mobil reklam gelirlerinden daha çok kazanacak gibi gözüküyor. Ek olarak hisse değeri de artıyor, Facebook hisseleri yeni yıla 28$ olarak girdi ve JPMorgan 35$ hedefini belirlemiş.

Google Play Apple Store’un Peşinde

Ekim 2012 verilerine göre Apple Store’un geliri hala 4 kat fazla ancak Ocak- Ekim arasındaki gelir artışlarına bakıldığında Goole Play %311 artarken Apple Store %12,9 olduğu görülüyor.

2012’i perdelerini kaparken mobil dünyasından en dramatik anlardan güzel bir derleme olmuş. Bir göz atın derim.

25-28 Şubat 2013 tarihlerinde ki World Mobile Congress 2013 hakkında daha fazla bilgi için www.mobileworldcongress.com web adresini ziyaret edebilir, katılım için kayıt sayfasını inceleyebilirsiniz.

Ebiltem'den Aykut Gülalanlar'ın kaleme aldığı fuar duyuru haberini tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 3.927 kişi okudu.
Kategori: Uluslararası, Etkinlik, Mobil Teknolojiler, Girişimci Trendleri

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor