Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
ARI Çekirdek 2013 Yeni Dönem Başvuruları Başladı!

Bir girişimcinin ihtiyaç duyduğu finansman ve ekosistemi sağlayan ARI Çekirdek’te yeni dönem başladı. Yeni dönem online başvurular Mart 2013’te son buluyor.

Projelerin jüri üyelerince değerlendirilme sürecinden sonra Çekirdek imkanlarından faydalanmaya hak kazanan finalistler,  14 Mayıs 2013 - 17 Ağustos 2013 tarihleri arasında kampa giriyor. Akıl hocalığı, danışmanlık, mentorluk hizmetlerinden faydalanıyor. 30 Kasım 2013 ARI Çekirdek Finali'nde 185.000 TL'lik ödüller, sahipleriyle buluşuyor. 2013 Çekirdek takvimini buradan inceleyebilirsiniz.

Özetle ARI Çekirdek;

  • Bir fikrin projeye/ürüne/hizmete dönüşebilmesi için genç girişimcilere öncelikle araştırmalarını yapabilecekleri altyapı ve üstyapı olanaklarını bir MERKEZ bünyesinde temin etmekte;
  • Fikirden projeye giden süreçte genç girişimcilere kimi zaman başarılı birer mühendis kimi zamansa yetenekli birer iş adamı olmayı öğreten eğitim ve öğrenim imkânlarını bir KAMP süresince sunmakta;
  • Projelerini hayata geçirilebilmek için genç girişimcilerin ihtiyacı olan finansal destekleri -aynı ticari hayatta olduğu gibi- rekabet koşulları altında, sinerji ve işbirliği olanaklarını kullanarak elde edebilecekleri bir YARIŞMA modeli ile sağlamakta.

Teknoloji tabanlı yenilikçi fikirlerin hayata geçirilebilmesi ve katma değere dönüşebilmesi için; ofis/laboratuvar, eğitim/danışmanlık ve finansman üçlüsünün içerik olarak dolu ve dengeli bir bileşimi olması gerekliliğinden yola çıkarak ARI Çekirdek, üç aşamalı olarak modellenmiş.

Yeni ARI Çekirdek döneminin başvuru sürecini ve merak ettiğiniz pek çok sorunun cevabını incelemenizi öneriyoruz. ARI Çekirdek hakkında daha fazla bilgi için www.aricekirdek.com.tr'yi didik didik edebilirsiniz.

Girişimcilere yeni dönem Arı Çekirdek fırsatını değerlendirmelerini tavsiye ediyor, haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

İdris Cin / Girişim Haber

Bu içeriği 4.874 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Destek / Kredi / Hibe, Eğitim / Üniversite, Etkinlikler, Bilim / Ar-Ge / Teknoloji, Yarışma
Yazar İdris Cin Hakkında

Matematik Mühendisi olup, bilişim sektöründe Yazılım Mühendisi olarak çalıştı (2005-2011). Tekstil sektöründe yöneticilik yaptı (2011-2016). 2006'dan beri girişim analizleri yazdığı kişisel blogunu Eylül 2010'da Girişim Haber adıyla profesyonelleştirdi. Girişim Haber Yayın Yönetmenliğinin yanısıra Hedef Dijital şirketi ile müşterilerine yazılım, içerik, sosyal medya ve pr konularında Ajans Çözümleri sunuyor, Danışmanlık veriyor.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız